Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlimowice: Mąka w roli głównej

Środa, 23 sierpnia 2023, 7:50
Autor: red
Siedlimowice: Mąka w roli głównej
Fot. UM Żarów
Warsztaty chlebowe, stoiska ze zdrową żywnością, gry i zabawy dla najmłodszych, zwiedzanie młyna i konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku to tylko niektóre atrakcje przygotowane w ramach 7. Festiwal Mąki Siedlimowice, który odbył się w sobotę,

Festiwal uroczyście otworzyli poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka - poseł na Sejm RP, burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Goście festiwalu mogli również z bliska zobaczyć, jak funkcjonują stare maszyny w młynie, a Bogdan Mucha z Żarowska Izba Historyczna zabrał wszystkich na spacer historyczny "Kornowie-dwa stulecia historii właściciela pałacu w Siedlimowicach". Wspólne spędzenie czasu umilał Mizidar - music life forms, Pasieka Gołaszyce, Robótki Karolka. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, który wygrała pani Katarzyna Przędziek z Wrocławia, drugie miejsce przypadło w udziale pani Marcie Marczyńskiej z Żarowa, a trzecie Michałowi Starakowi z Olszan. Najlepszym piekarzem z terenu gminy Żarów okazała się pani Katarzyna Wachowiak. Nagrody w konkursie ufundował Electrolux Żarów. Dziękujemy firmie Electrolux za ufundowanie nagród w konkursie.

Nagrody uczestnikom konkursu wręczali Grzegorz Macko Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz radna powiatu świdnickiego Urszula Ganczarek. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie na 7. Festiwal Mąki do Siedlimowic. Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Młyn Siedlimowice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group