Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

kraj: Męski dzień

Czwartek, 30 września 2010, 15:17
Aktualizacja: 15:20
Autor: KO
kraj: Męski dzień
Ania i Marlena dziś składają życzenia, a Marta i Milena kupują też upominki.
Fot. Karolina Osińska
Mówi się, że mężczyźni to wieczni chłopcy. Nic więc dziwnego, że przyjęło się, że wszyscy przedstawiciele płci męskiej świętują Dzień Chłopaka. – Ja nie świętuję – zaprzecza Rafał, licealista ze Świdnicy (ale uznaliśmy, że to tylko wyjątek potwierdzający regułę). Z chłopcami – i z dziewczynkami – rozmawiamy o tym święcie.

Ania i Marlena z Bukowa mówią, że nie świętują dziś szczególnie, jedynie składają życzenia tacie. Świętują ze swoimi chłopcami za to Marta i Milena z Witoszowa Dolnego, które polowały dziś na prezenty. Sklepy z upominkami są dziś oblężone przez panie. – No przecież trzeba choć coś symbolicznie kupić – powiedziała nam Barbara, urzędniczka, wybierając krawat dla męża.

Panowie mają umiarkowany stosunek do tego święta. – Już chłopakiem się nie czuję, ale od żony zawsze jakieś dobre słowo tego dnia dostaję – mówi Jan. Jego kolega, Ryszard, przyznaje, że lubi ten dzień. Żona robi dobry obiad, a córki wręczają mu upominki. Pan Ryszard ma w domu same kobiety, więc jest rozpieszczany.

Dzień Chłopaka to święto obchodzone 30 września głównie przez nastolatków. Na świecie podobny dzień obchodzony jest w Japonii, nosi nazwę Tango-no Sekku. Przypada 5 maja. Za to Dzień Mężczyzn obchodzony jest 19 listopada w Trynidadzie i Tobago. Jego zwolennicy mieszkają w USA, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Ten dzień ma być przeciwwagą do obchodzonego w wielu państwach Dnia Kobiet. W Polsce Dzień Mężczyzn lansowany jest na 10 marca, ale tradycja ta jeszcze się nie przyjęła na dobre.

Polskim panom pozostaje więc Dzień Chłopaka. Dziś z tej okazji w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych przeprowadzono konkursy dla chłopców.

Wszystkim Chłopcom – tym, którym się miano to należy z racji metryki, ale też tym, którzy chłopcami czują się tylko w duszy – życzymy spełnienia marzeń i tego, by płeć piękna była dla nich łaskawa. Nie tylko od święta!

Zespół Świdniczka.com

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group