Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Miasto sukcesu

Czwartek, 16 września 2010, 19:48
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2010, 11:08
Autor: KO
Świdnica: Miasto sukcesu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnica otrzymała Dolnośląski Klucz Sukcesu. Według kapituły wyłonionej przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska nasze miasto jest najbardziej gospodarną gminą wśród gmin miejskich i wiejsko–miejskich.

Nominatów z naszego powiatu było kilku: Świdnica, Strzegom, a także Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, portal samorządowy www.swiebodzice.pl oraz „Wiadomości Świdnickie”. Klucze – ważące ponad osiem kilogramów, a nie jak zażartował prowadzący: grubo ponad trzydzieści kilo – odebrali prezydent Wojciech Murdzek oraz redaktor naczelna „Wiadomości Świdnickich” Anita Odachowska-Mazurek, która na scenę weszła wspólnie z wydawcą Jerzym Kubarą (i to on dźwigał statuetkę).

Dolnośląskie Klucze Sukcesu zostały wręczone po raz czternasty. Według organizatorów jest to najwyższe regionalne wyróżnienie cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Tym razem ceremonia odbyła się w Świdnicy. Gospodarz spotkania, prezydent Wojciech Murdzek, za nagrodę podziękował świdniczanom.

- Tym kluczem sukcesu i kluczem do sukcesu są mieszkańcy Świdnicy – powiedział ze sceny prezydent. – Drodzy mieszkańcy, to wasz sukces, to wasza ciężka praca. Niech ta nagroda będzie zachęta do dalszej kreatywności. Młodym świdniczanom talentu nie brakuje.

To zresztą można było zobaczyć w świdnickim teatrze, gdzie zaprezentowali się tancerze z Kręgu i zespołu Impuls, a także wokaliści ze studia piosenki Mirosława Jabłońskiego, piosenkarz Łukasz Grabinki i aktorzy z Pauzy.

Nagrodzeni Kluczem zostali też świdniccy dziennikarze. - Prowadzenie gazety lokalnej to naprawdę ciężki kawałek chleba – powiedziała Anita Odachowska-Mazurek, redaktor naczelna „Wiadomości Świdnickich”.

Pozostali laureaci:
* Marek Staffa – kategoria: największa osobowość w promocji regionu,
* Przedsiębiorstwo Simet – kategoria: dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi,
* powiat głogowski – kategoria: dolnośląski powiat najlepiej realizujący zadania publiczne,
* Polski Czerwony Krzyż, Zarząd Rejonowy w Bolesławcu – kategoria: najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa,
* inicjatywa Noce Kościołów – kategoria: najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna,
* Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu – kategoria: najlepsza szkoła, instytucja lub inicjatywa edukacyjna,
* Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – kategoria: najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych,
* Maja Włoszczowska – wyróżnienie specjalne,
* Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu – wyróżnienie specjalne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group