• Niedziela, 23 lutego 2020
  • Godz. 12:12
  • Imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa, Romany
  • Czytających: 786
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Miasto sukcesu

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 16 września 2010, 19:48
Aktualizacja: Piątek, 17 września 2010, 11:08
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnica otrzymała Dolnośląski Klucz Sukcesu. Według kapituły wyłonionej przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska nasze miasto jest najbardziej gospodarną gminą wśród gmin miejskich i wiejsko–miejskich.

Nominatów z naszego powiatu było kilku: Świdnica, Strzegom, a także Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, portal samorządowy www.swiebodzice.pl oraz „Wiadomości Świdnickie”. Klucze – ważące ponad osiem kilogramów, a nie jak zażartował prowadzący: grubo ponad trzydzieści kilo – odebrali prezydent Wojciech Murdzek oraz redaktor naczelna „Wiadomości Świdnickich” Anita Odachowska-Mazurek, która na scenę weszła wspólnie z wydawcą Jerzym Kubarą (i to on dźwigał statuetkę).

Dolnośląskie Klucze Sukcesu zostały wręczone po raz czternasty. Według organizatorów jest to najwyższe regionalne wyróżnienie cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Tym razem ceremonia odbyła się w Świdnicy. Gospodarz spotkania, prezydent Wojciech Murdzek, za nagrodę podziękował świdniczanom.

- Tym kluczem sukcesu i kluczem do sukcesu są mieszkańcy Świdnicy – powiedział ze sceny prezydent. – Drodzy mieszkańcy, to wasz sukces, to wasza ciężka praca. Niech ta nagroda będzie zachęta do dalszej kreatywności. Młodym świdniczanom talentu nie brakuje.

To zresztą można było zobaczyć w świdnickim teatrze, gdzie zaprezentowali się tancerze z Kręgu i zespołu Impuls, a także wokaliści ze studia piosenki Mirosława Jabłońskiego, piosenkarz Łukasz Grabinki i aktorzy z Pauzy.

Nagrodzeni Kluczem zostali też świdniccy dziennikarze. - Prowadzenie gazety lokalnej to naprawdę ciężki kawałek chleba – powiedziała Anita Odachowska-Mazurek, redaktor naczelna „Wiadomości Świdnickich”.

Pozostali laureaci:
* Marek Staffa – kategoria: największa osobowość w promocji regionu,
* Przedsiębiorstwo Simet – kategoria: dolnośląska firma najlepiej współpracująca ze społecznością lokalną i organizacjami pozarządowymi,
* powiat głogowski – kategoria: dolnośląski powiat najlepiej realizujący zadania publiczne,
* Polski Czerwony Krzyż, Zarząd Rejonowy w Bolesławcu – kategoria: najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa,
* inicjatywa Noce Kościołów – kategoria: najlepsza instytucja kultury lub inicjatywa kulturalna,
* Zespół Szkół nr 2 im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu – kategoria: najlepsza szkoła, instytucja lub inicjatywa edukacyjna,
* Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – kategoria: najlepszy klub sportowy, ośrodek sportu i rekreacji, przedsięwzięcie turystyczne lub organizator masowych imprez rekreacyjnych,
* Maja Włoszczowska – wyróżnienie specjalne,
* Zespół Szkół nr 14 we Wrocławiu – wyróżnienie specjalne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 16-09-2010 21:21
brawo dla nagrodzonych
~mmm 16-09-2010 22:14
PROPAGANDA SUKCESU!!!
~ 17-09-2010 6:58
Jaki sukces ? Przecież za to trzeba było zapłacić , dać Teatr za darmo!!!. Te 8 kg złomu kosztowało Świdniczan kolejne kilkadziesiąt tysięcy z puli miasta . A przecież budżet musi się rónoważyć po stronie dochodów i wydatków słyszymy kiedy ,,wesołek" uzasadnia wprowadzenie podwyżki dla przedszkolaków. Dlaczego trzeci Biskup ,,Uśmiechnięty Wojtuś" nie równoważy budżetu poprzez cięcia wydatków w organizacji imprez ,,Klucz Sukcesu" ,,Kongres Regionów" ,,Festiwal Rezyserii Filmowej" Tam Panowie ze Wspólnoty Samorządowej na czele w W. Murdzkiem szukajcie oszczędności!!! a nie wypłata gaży dla organizatora ponad 60 tys. złotych dla drugiego ponad 40 tys. złotych i to wszystko z kasy miejskiej Wesołku gdybyś miał za krótką pamięć!!!
~antonowicz 17-09-2010 8:35
Podpisz się a nie popisuj.Ile miasto wydało a ile miasto zyskało? Widać nie masz rozeznania w temacie organizacji imprez.
~ 17-09-2010 8:55
dlaczego patrzycie na to tylko przez pryzmat wydanych pieniedzy?? przeciez to poszlo w swiat! mase ludzi dowie sie ze dana firma wygrala klucz, ze gala odbyla sie w naszym miescie!!
~ 17-09-2010 9:19
Gratuluję dzinnikarzom, że mają w d*** chorą konkurencje i potrafią pisać o swoich kolegach z innych redakcji.
~indi 17-09-2010 9:22
jaki nasz prezydnet uśmiechniety...
~klop 17-09-2010 14:23
prezydent wygląda jak batman w swojej jaskini na tej focie
~ 17-09-2010 16:10
...a na Długiej tynk z kamienicy się dzisiaj znowu sypnął na chodnik...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group