Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Międzynarodowa pomoc

Piątek, 31 marca 2023, 7:28
Aktualizacja: 10:29
Autor: red
Świebodzice: Międzynarodowa pomoc
Fot. UM Świebodzice
„DOBRO JEST JAK MAŁE ŚWIATEŁKO, WĘDRUJE POPRZEZ ŚWIAT I ZAPALA NA SWOJEJ DRODZE ZGASZONE GWIAZDY”. Finał akcji UNICEF „ Pomagamy dzieciom w Rogu Afryki”.

W dniu 31 października 2022 roku Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach przystąpiła do światowego projektu UNICEF „ Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki”. Głównym celem akcji było zapoznanie uczniów z kryzysem humanitarnym w rejonie Rogu Afryki oraz pokazanie jak wygląda sytuacja w krajach rozwijających się, które leżą na terenie Półwyspu Somalijskiego. Niedożywienie, szczególnie wśród dzieci, to problem występujący przede wszystkim w najuboższych krajach świata. Jednym z regionów dotkniętych tym problemem jest Róg Afryki, do którego należą takie kraje jak Somalia, Kenia czy Etiopia. W dniach 23 – 24 marca 2023 r. przeprowadzono akcję „Kup misiaka za piątaka” podczas której zebrano 700 zł.

Zwieńczeniem prowadzonych zadań była licytacja mandali, które zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły.
29 marca o godz. 17.00 odbyła się licytacja.

Na licytację przybyli zaproszeni goście:Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Mądra, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania i Kultury Zofia Marek, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Świebodzicach Urszula Kruczek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej Beata Wiciak, Kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica oraz Pracownik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Wioletta Rybarczyk.

Gości uroczyście powitał Dyrektor Szkoły Łukasz Kucemba. Następnie rozpoczęła się licytacja pięknych mandali, która poprowadzili uczeń Antoni Łuszczek oraz koordynator akcji Agnieszka Różycka.
W licytację bardzo aktywnie włączyli się zaproszeni goście, rodzice, uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wszystkie mandale znalazły nowych właścicieli. Dzięki dobroci serca licytujących podczas wczorajszego finału uzbierano 3 421,00 zł, co pozwoli zakupić kilkanaście pakietów żywności terapeutycznej i wody pitnej.
Wydarzenie uświetniły występy uczniów klas III i I. Dzieci zostały przygotowane przez Panie Karolinę Mielnik i Violettę Siwiak. Natomiast o dekorację i wystrój zadbały Panie Agnieszka Różycka, Karolina Mielnik i Violetta Siwiak oraz Pani Sandra – Makramy i Ja, która użyczyła swoich makram do wystroju wnętrza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group