Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1344
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: "Migające" przedszkolaki

Niedziela, 14 marca 2021, 7:43
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Jaworzyna Śląska: "Migające" przedszkolaki
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Język migowy jest językiem, który wyraża myśli i słowa za pomocą gestu i obrazu. W tym roku szkolnym uczą się go przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej i trzeba przyznać, że „miganie” idzie im coraz lepiej.

Nauczanie języka migowego to niezwykła innowacja pedagogiczna, w jaworzyńskiej placówce realizowana jest w ramach projektu „Migające maluchy”. - Nauka polskiego języka migowego to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale zapoznanie ich z nowym, alternatywnym sposobem komunikacji z jednoczesnym rozbudzeniem wrażliwości i otwartości na osoby niepełnosprawne ¬ mówi dyrektor Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” Jadwiga Chrobak. Język migowy dla dzieci słyszących to nie tylko poznanie nowego sposobu komunikacji, ale również nauka empatii, rozwój mowy i rozwój intelektualny dziecka.
- Zajęcia mają również na celu usprawnienie pracy rąk i ogólnej motoryki ciała poprzez przekazywanie znaków za pomocą gestów. Odtwarzanie z pamięci znaków języka migowego rozwija u dzieci wyobraźnię i pobudza je do myślenia. Zajęcia wpływają pozytywnie na rozwój kompetencji społecznych. Dzieci, dzięki nauce języka migowego, mają możliwość nauczenia się wyrażania emocji poprzez mimikę twarzy, bez używania głosu – dodaje Jadwiga Chrobak.

- Przedszkolaki biorą aktywny udział w zajęciach, chętnie uczą się nowych znaków. Często wykorzystują je w zabawach, inscenizacjach, zajęciach darmowych rozwijających ich wyobraźnię. Zajęcia prowadzi Anna Krasnoborska - wychowawczyni grupy „Kłapouszki”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group