Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Minęło, jak jeden dzień

Sobota, 8 lipca 2017, 15:58
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Minęło, jak jeden dzień
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Po osiemnastu latach kierowania Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej na zasłużoną emeryturę postanowiła przejść Dyrektor Teresa Gawron.

Osiemnaście lat, to bardzo długi okres, a przecież przez wiele lat wcześniej Pani Dyrektor była nauczycielem języka polskiego. W tym czasie mury szkoły opuściło tysiące absolwentów, można powiedzieć z dwóch pokoleń. Trudno zliczyć ilu uczniów dzięki Pani Teresie Gawron poznało piękno polszczyzny, ilu z nich opanowało niełatwe zasady gramatyki i ortografii.

Ten czas, to okres dziesiątków ministrów edukacji i kilku gruntownych reform polskiego szkolnictwa. Także tej, która obecnie jest wdrażana. To, że w gminie udało się ją wprowadzić w sposób racjonalny, to także zasługa Pani Dyrektor. W trakcie minionych osiemnastu lat kierowania szkołą, Pani Teresa Gawron dała się poznać, jako sprawny organizator i dobry menager. Bardzo dobra współpraca z gminą, jako organem prowadzącym szkołę zaowocowały m.in. budową sali sportowej i boiska szkolnego, a także gruntownym remontem głównego budynku szkoły. W czasie kierowania szkołą, za sprawą Pani Dyrektor rozkwitła również współpraca placówki ze szkołą w partnerskich Teplicach w Czechach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group