Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Mistrz języka polskiego Jan Miodek w Żarowie

Środa, 14 marca 2012, 18:55
Aktualizacja: 18:56
Autor: red
Żarów: Mistrz języka polskiego Jan Miodek w Żarowie
Fot. użyczone wikipedia
Jak napisać „w ogóle", gdzie prawidłowo postawić przecinek? Często zasady polskiej pisowni niejednego z nas wprawiają w zakłopotanie. Mieszkańcy Żarowa 21 marca będą mogli spotkać się z profesorem Miodkiem i osobiście zapytać o wszelkie zawiłości językowe.

Profesor przyjedzie do Żarowa na zaproszenie burmistrza Żarowa Leszka Michalaka.

W ramach wizyty przewidziano spotkanie i wykład z młodzieżą oraz lokalną społecznością. Każdy zapewne zna profesora Miodka. W Polsce zasłynął swoim charakterystycznym prowadzeniem telewizyjnych rozpraw nad zawiłościami języka polskiego. Typowy dla niego sposób opowiadania zjednał mu sympatię wielu widzów i zaciekawił ich niedostrzeganymi na co dzień pułapkami naszej mowy. Swoją wiedzą z polszczyzny profesor Miodek ze społecznością żarowską podzieli się 21 marca o godz. 16.00 w auli gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.
Zaproszenia na bezpłatne spotkanie z profesorem znajdują się do pobrania w Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie. Do pobrania jest 30 zaproszeń. Zatem, kto pierwszy, ten lepszy. Serdecznie zapraszamy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group