Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Mistrzowscy ratownicy z II LO

Poniedziałek, 17 czerwca 2024, 7:03
Aktualizacja: 12:04
Autor: red
Świdnica: Mistrzowscy ratownicy z II LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W Lublinie odbył się Finał XXX Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zespół Ratowniczek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy zajął wysokie –piąte miejsce w Polsce.

Po długim okresie wyczerpujących treningów, walki z bandażami, gazami i stazami, po krwotokach, złamaniach i oparzeniach, po wybuchach, tonięciach i rozbitych samochodach, Nasze Dziewczyny dotarły do Wielkiego Finału prezentując swoje wyjątkowe umiejętności z zakresu ratowania zdrowia, życia, mienia i dużo więcej. Pierwsza odsłona ich umiejętności zaowocowała zwycięstwem w etapie rejonowym, który odbył się w marcu w Świdnicy. Po rejonowej rywalizacji dziesięciu zespołów, drużyna Banacha awansowała do kolejnego etapu mistrzostw. 11 maja we Wrocławiu wygrywając etap okręgowy dostąpiła zaszczytu miana reprezentacji Dolnego Śląska. Wielki Finał to zmagania 16 najlepszych reprezentacji wojewódzkich naszego kraju, dla których organizatorzy przygotowali 11 symulacji urazowych, test wiedzy z pierwszej pomocy oraz test sprawności ‘’dodatkowych’’. W finałowej lubelskiej rywalizacji Nasze Dziewczyny wywalczyły V miejsce spośród elitarnego grona specjalistów pierwszej pomocy!

Dziewczyny na Piątkę to: Marcelina Wójcik, Kamila Kądziołka, Lena Król, Alicja Leszko, Daria Piechurska oraz Aleksandra Wiatr. A opiekunką drużyny jest niezawodna pani Dorota Durlej.

Warto dodać, że to już kolejny rok z rzędu, kiedy II LO reprezentuje z sukcesami Dolny Śląsk w zawodach ogólnopolskich. A jest to możliwe dzięki pracy pani Durlej, prowadzeniu fachowych zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej a także zaangażowaniu uczennic i uczniów w te zajęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group