Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mleko w szkole – spotkanie ze sportowcami

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:29
Aktualizacja: 13:32
Autor: red.
Świebodzice: Mleko w szkole – spotkanie ze sportowcami
Fot. UM Świebodzice
Mistrz świata w biegach narciarskich z Lahti z 1978 roku, multimedalista mistrzostw Polski i legenda sportów zimowych – Józef Łuszczek, zwycięzca zawodów FIS Cup w sezonie 2008/2009 oraz brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w roku 2008 – Łukasz Rutkowski, dwaj utalentowani juniorzy – Andrzej Szczekowicz i Dawid Jarząbek oraz ich trener Józef Jarząbek, spotkali się w środę, 23 kwietnia, z uczniami świebodzickich szkół podstawowych w sali reprezentacyjnej MDK.

Spotkanie ze sportowcami, w którym uczestniczył także burmistrz Bogdan Kożuchowicz zorganizowane zostało z inicjatywy pani Jolanty Styrny - dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, w ramach akcji realizowanej przez Fundację "Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia", której celem jest popularyzowanie picia świeżego mleka wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Przybycie do Świebodzic osób znanych z telewizyjnych transmisji sportowych wyraźnie podobało się uczniom. Zachęcane przez moderującego spotkanie Łukasza Rutkowskiego dzieci zadawały gościom dziesiątki pytań. Zebranych szczególnie interesowały tajniki skoków narciarskich. Chcieli wiedzieć, np. jak długo trzeba trenować, aby zostać dobrym sportowcem? Ile godzin trwa trening skoczka narciarskiego? Jak dużo ważą narty oraz co trzeba zrobić, aby zostać trenerem?

- Początki były trudne, bo trudne były czasy. W pierwszym roku treningów złamałem aż osiem par nart, ale zawziąłem się, trenowałem dalej i zostałem biegaczem. Nie można się przejmować niepowodzeniami, trzeba robić swoje i wierzyć w sukces - opowiadał o początkach swojej kariery narciarskiej Józef Łuszczek. - W ciągu całej przygody ze sportem przebiegłem na nartach ponad 150 tysięcy kilometrów, mógłbym czterokrotnie okrążyć kulę ziemską. Ale wiecie, co? Gdybym nie pił mleka pewnie ten dystans byłby o wiele krótszy. Na zawodach zagranicą często zdarzało się, że rywale mówili, że stosuję doping. Nie wiedzieli, że ciągle piłem mleko z miodem i czosnkiem. Tak mnie to mleko zakonserwowało, że mógłby ciągle biegać, ale nie mam już gdzie ustawiać pucharów - skomentował z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru narciarz.

Poza barwnymi opowieściami sportowcy zaprezentowali gościom także krótki pokaz swoich umiejętności. Imponującą sprawność fizyczną pokazali Andrzej Szczekowicz i Dawid Jarząbek, którzy na oczach świebodzickich dzieci wykonywali stanie na rękach, jazdę na monocyklu, salta w tył oraz wynoszenia.

Spotkanie zakończył spektakl w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, którzy w artystycznej formie odnieśli się do tematu zdrowia oraz zdrowego odżywiania.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group