Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 422
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi a polityka

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 24 września 2010, 19:03
Aktualizacja: 19:24
Autor: KO
Rafał
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Co mogą zdziałać młodzi ludzie w polityce?

O to zapytaliśmy radnych Młodzieżowej Rady Ziemi Świdnickiej.

Rafał, Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: - Mamy plany charytatywne, staramy się unikać spraw dotyczących tej dorosłej polityki. Chcemy być łącznikami między młodymi ludźmi a dorosłymi władzami.

Daria, I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy: - Myślę, że młodzi ludzie mogliby zwrócić uwagę, że robią oni nie to, co powinni. Żeby politycy myśleli o ludziach, a nie tylko o sobie, o swoich interesach. Myślę, że młodzi mogliby to powiedzieć, ale nie wiem, czy zostaliby wysłuchani.

Kasia, I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy: - Możemy zmienić poglądy polityków na to, co my możemy zrobić. Oni nie dowierzają, że my moglibyśmy coś zmienić. Ja jestem wolontariuszką i chciałabym zmienić podejście ludzi do wolontariatu.

Aleksander, III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy: - Młodzi mogą pokazywać starszym w radzie miejskiej i w radzie powiatu, co można zmienić. Pokazywać im takie drogowskazy. Młodzież ma wiele pomysłów, na przykład na temat spędzania wolnego czasu i edukacji.

Danuta, Zespół Szkół nr 3 w Świdnicy: - Mogą nasunąć wiele nowych pomysłów, które będą aktualne. Na przykład na temat tego, co trzeba zmienić w mieście. Moim zdaniem powinno być więcej możliwości spędzania wolnego czasu dla młodzieży.

Agnieszka, I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy: - Da się dużo zdziałać, to tylko od nas zależy. Od tego, jak napiszemy projekt, ile osób go podpisze. Nasze pomysły mogą być wprowadzone jako uchwały. I sprawa może zostać przyjęta. Lub nie.

Asia, Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: - Młodzi mogą dać dużo swoich propozycji. Nasza rada umożliwia młodzieży aktywny udział w życiu Ziemi Świdnickiej. Powstała po to, aby aktywować młodych do pracy. Młodzież występuje z wnioskami i propozycjami, które później są uwzględniane przez pana Murdzka.

Daria, Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy: - Młodzi mogą dawać jakieś pomysły swoje, które później radni wykorzystują. Na przykład stworzenie jakiś ośrodków dla młodzieży dokształcających. Będę walczyć ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy w Świdnicy, bo nasze miasto takiego nie ma, a powinien tu być.

Mariusz, Zespół Szkół nr 3: - Młodzież może zdziałać bardzo dużo. Różne inicjatywy, różne pomysły. Mogą podpowiadać i mogą osobiście coś stworzyć. Ja będę walczył o to, żeby wzmocnić patrole policji na ulicach i żeby zmienić stosunek społeczeństwa do policji. Teraz policja jest wyzywana, chciałbym to zmienić. Policję też można namówić, żeby nie karała tak bardzo.

Adrianna, Gimnazjum nr 1 w Świdnicy: - Na pewno możemy wpłynąć na myślenie dorosłych. A oni mogą dzięki nam spojrzeć w inny sposób na potrzeby młodzieży. Na przykład skatepark to była rzecz, którą młodzież zainicjowała. Gdyby nie młodzież, dorośli nie wpadliby na taki pomysł, żeby coś takiego wybudować.

O pierwszej sesji młodych rajców w artykule: Całkiem dorosła polityka w Młodzieżowej Radzie Ziemi Świdnickiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~R 25-09-2010 0:09
Źle zrozumiałem pytanie. Odniosłem wrażenie, że chodzi o to, co nasza rada, może zdziałać w polityce, a nie młodzi ludzie jako ogół :)
Misiek173 25-09-2010 15:46
ja tesz chcę do takiej rady! mozna sie jeszcze zapsiać?
~R 26-09-2010 19:43
W 20 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbyły się demokratyczne wybory, drogą, których byli wybierani radni. Nie można było się od tak zapisać. Za rok nowe wybory.
~ 1-10-2010 12:43
"Młodzież występuje z wnioskami i propozycjami, które później są uwzględniane przez pana Murdzka" sranie w banie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group