Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Młodzi radni zadebiutowali w swojej roli

Wtorek, 11 grudnia 2012, 2:24
Aktualizacja: 2:25
Autor: red.
Strzegom: Młodzi radni zadebiutowali w swojej roli
Fot. użyczone
Ten dzień zapamiętają na długo! 22 z 24 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych gminy Strzegom zadebiutowało w roli członków Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu. Inauguracyjna sesja odbyła się w piątek, 7 grudnia w sali prezydialnej Urzędu Miejskiej w Strzegomiu.

Do momentu wyboru prezydium nowo powstałej rady, sesję prowadził Tadeusz Wasyliszyn – przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu.

W swoim przemówieniu burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta powiedział: - To święto demokracji i wielka chwila w naszej gminie. Moje wielkie oczekiwania zostały w dniu dzisiejszym spełnione. Mogę Was, drodzy radni, zapewnić, że zarówno ja, jaki i mój zastępca będziemy do Waszej dyspozycji. Życzę, żebyście nie byli tylko radą na papierze i zapewniam Was, że będziecie dla nas organem doradczym i opiniującym różne kwestie w gminie Strzegom. Nie bójcie się mówić o swoich pomysłach!

Bycie radnym to wdzięczna praca. Rolą radnego jest poprawianie życia mieszkańców. Wierzę, że właśnie tak będziecie czynić – dodał przewodniczący Wasyliszyn.

Niezwykle podniosłym momentem pierwszych obrad było ślubowanie młodych radnych. - „Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie” – tak brzmiał tekst przysięgi. Radni powtarzali „ślubuję”.

W wyniku tajnego głosowania wybrano prezydium Młodzieżowej Rady. Przewodniczącym rady została Natalia Chyłek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, wiceprzewodniczącymi: Klaudia Wołczańska z Zespołu Szkół w Strzegomiu i Bartosz Bajda z LO w Strzegomiu, a sekretarzem rady – Jakub Horbacz, również z LO.

Opiekunem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu został z kolei wybrany radny Tomasz Marczak, którego rolą jest zapewnienie warunków swobodnego przepływu informacji pomiędzy Młodzieżową Radą a burmistrzem i Radą Miejską.

Warto przypomnieć, że uchwała w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu została podjęta w dniu 28 lutego 2012 r.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu

Zespół Szkół w Strzegomiu w Strzegomiu:
Wojciech Głowacki, Dominika Kmiecik, Damian Kołkowski, Piotr Kruk, Grzegorz Kudłacz, Klaudia Wołczańska

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu:
Bartosz Bajda, Natalia Chyłek, Jakub Horbacz, Tomasz Okła, Michał Świstek, Jakub Zajadły

Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu:
Justyna Popielas, Paweł Wroński, Katarzyna Zalewska

Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu:
Monika Kołdacha, Weronika Pasek, Paulina Wojdak

Zespół Szkół w Goczałkowie:
Aleksandra Dudyk, Magdalena Hawro, Karolina Witka

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Goczałkowie:
Błażej Kołodziej, Tomasz Kowalczyk, Kinga Kuszej

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group