Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mniejsze koszty dla handlowców

Wtorek, 17 września 2013, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: red.
Świebodzice: Mniejsze koszty dla handlowców
Fot. UM Świebodzice
Dobra wiadomość dla osób prowadzących działalność gospodarczą w Świebodzicach. Rada Miejska podjęła uchwałę obniżającą koszty odbioru odpadów z takich punktów średnio nawet o 35%. Największą ulgę odczują w kieszeniach handlowcy, prowadzący nieduże sklepy do 100 m2.

Uchwała przedłożona Radzie przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza to odpowiedź na sygnały napływające ze środowisk kupieckich, ale także wynik wnikliwego przeliczenia obowiązujących norm jeśli chodzi o zakładaną ilość odpadów, przyporządkowaną do poszczególnych rodzajów działalności. Stawki nie uległy zmianie -zmniejszyła się zaproponowana liczba metrów sześciennych śmieci dla poszczególnych punktów.

- Rozumiemy, że ponoszą Państwo comiesięczne, wysokie koszty swojej działalności, natomiast gmina jest zobowiązana oszacować i zbilansować cały system gospodarki odpadami. Nowe stawki są znacznie złagodzone - zwracała się na sesji sekretarz miasta Anna Żygadło do obecnych na sali przedstawicieli kupców. Po zapoznaniu się z nowymi propozycjami, handlowcy wydawali się być zadowoleni. Osoby prowadzące sklepy spożywcze o powierzchni do 100 m2 zapłacą miesięcznie niecałe 80 zł za wywóz odpadów, sklepy warzywne - ok. 114 zł, a sklepy powyżej 100 m2 - 157 zł.

Nowa uchwała jest zatem sporym złagodzeniem wcześniej obowiązujących stawek.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group