Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Modżiburki dwa – czas na promocję

Niedziela, 3 kwietnia 2011, 13:29
Aktualizacja: 13:31
Autor: GrA
Świdnica: Modżiburki dwa – czas na promocję
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Mirosław Sośnicki spotka się ze świdnickimi czytelnikami. W świdnickim teatrze miejskim odbędzie się promocja jego najnowszej książki.

„Modżiburki dwa” to tytuł najnowszej powieści Mirosława Sośnickiego. - To bardzo ciepła, bardzo radosna opowieść o miłości. Wszystkie moje powieście są o miłości. „Wzgórze Pana Boga” to miłość ojca do syna. To także szukanie miłości Boga do człowieka. W „Astrachowce” miłość wyznacza działanie zarówno opozycjonisty, jak i porucznika SB. W „Miłości, tylko miłości” poruszamy się na granicy życia i śmierci. I okazuje się, że miłość jest możliwa nawet wtedy, gdy śmierć jest na wyciągnięcie ręki. „Modżiburki” mówią o miłości z zupełnie innej perspektywy…- mówi o swojej najnowszej powieści Mirosław Sośnicki.

Pisarz właśnie rozpoczął promocję swojej najnowszej książki. We wtorek 5 kwietnia o godzinie 18.00 spotka się ze świdnickimi czytelnikami w teatrze miejskim w Świdnicy. - To wtorkowe spotkanie jest dla mnie bardzo ważne. Teatr. Scena. Widownia. Czy uda się znaleźć jakąś ścieżkę łączącą widownię ze sceną? Mam nadzieję, że tak, że radość i pogoda ducha, jaką mają Modżiburki, udzielą się nam wszystkim. Chciałbym, aby tak było – zaprasza na spotkanie Mirosław Sośnicki.

Ale na Świdnicy i okolicach promocja książki się nie zakończy. - Chciałbym z „Modżiburkami” objechać cały świat. Czy mi się uda? Nie wiem. Ale wiem, że można i trzeba mieć marzenia. Pokochałem Modżiburka Malutkiego i nie ukrywam, że bardzo bliski jest mi Modżiburek Większy. Polubiłem świat Modżiburków. Wierzę, że moja opowieść jest tak samo realna jak szereg innych współczesnych opowieści – śmieje się Mirosław Sośnicki.

Serdecznie zapraszamy na wtorkowe spotkanie z pisarzem. Wstęp bezpłatny! Tradycyjnie podczas spotkanie świdniczanie będą mogli zadawać pytania. Ci, którzy nie chce robić tego bezpośrednio mogą wysłać swoje pytanie na adres współorganizatora: filia2@mbp.swidnica.pl. Pytanie zastanie zdane przez osobę prowadząca spotkanie.

***
Zobacz także:
* Z pisaniem jest jak z żeglowaniem,
* Modżiburki dwa, czyli o sztuce kochania w Międzynarodowy Dzień Pisarzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group