Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 830
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów/Grecja: Mokrzeszów podbija Europę

Piątek, 30 sierpnia 2013, 11:38
Aktualizacja: 0:30
Autor: red.
Mokrzeszów/Grecja: Mokrzeszów podbija Europę
Fot. użyczone
Od ponad 5 lat tańczą i śpiewają, zachwycając publiczność w gminie Świdnica, w Polsce i poza jej granicami. W dniach 18–25 sierpnia Ludowo–Estradowy Zespół Mokrzeszów gościł w Grecji, reprezentując gminę Świdnica na II Międzynarodowym Festiwalu Folkloru – "Skouras" Folkdance Festıval w Kassandra, Halkidiki.

W tym roku gośćmi festiwalu były grupy artystyczne z Algierii, Turcji, Rumunii, Grecji oraz z Polski, a wśród nich nasz zespół, a także Zespół Krąg i Zespół Tysiąclatki z Katowic. Przedsięwzięcie miało na celu promowanie polskiej tradycji i kultury ludowej, jak również pokazanie kultury innych krajów.

- Członkowie Zespołu „Mokrzeszów” to ludzie z pasją. Taniec i śpiew sprawia im niebywała radość. Oni po prostu tym żyją. A atutem zespołu są nasi panowie, bowiem każda z pań ma swojego partnera, a to wcale nie jest takie proste – mówi z uśmiechem Maria Skiślewicz, która wspólnie z synem Wojciechem prowadzi zespół i jest jego choreografem.

Zespół gościł już na Podhalu, Kartuzach, Łowiczu, Francji, Austrii oraz w Turcji. W czasie swojego pobytu w Grecji Ludowo-Estradowy Zespół „Mokrzeszów” zaprezentował greckim widzom bogaty program folkloru typowego dla naszego kraju. Zespół w swoim repertuarze obok zabawnych układów ma tańce ludowe i narodowe. Program góralski i krakowski zyskał aplauz publiczności, czego dowodem jest kolejne zaproszenie do Grecji, jakie zespół otrzymał na przyszły rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group