Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Most do naprawy

Wtorek, 31 października 2023, 17:43
Autor: red
Świdnica: Most do naprawy
Fot. UM Świdnica
Wybrano wykonawcę remontu mostu przy ulicy Mikołaja Kopernika.

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ONMAX GROUP Sp. z o.o. ze Smolca wygrało przetarg na remont odcinka ulicy Mikołaja Kopernika wraz z remontem mostu przez rzekę Bystrzycę w Świdnicy. Oferta opiewa na kwotę 1 076 250 zł. Podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi w pierwszej połowie listopada br.

W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe, a także remont przyczółków, filarów i ustroju nośnego mostu, polegający na czyszczeniu, przygotowaniu i naprawie podłoża oraz zabezpieczeniu powłokowym powierzchni betonu. Konstrukcje stalowe zabezpieczone zostaną antykorozyjnymi farbami. Na części użytkowej mostu ułożona zostanie izolacja z papy termozgrzewalnej. Wyremontowane zostaną także chodniki i jezdnia zlokalizowane na moście oraz odcinek dojazdowy o długości 20 metrów.

Przypomnijmy, że miasto na realizację tej inwestycji otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 502 766,40 zł. Planuje się, że prace powinny zakończyć się w ciągu 26 tygodni od dnia podpisania umowy.

O terminie rozpoczęcia prac i ewentualnych utrudnieniach w ruchu powiadomimy osobnym komunikatem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group