Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Możesz sprawdzić autobus

Sobota, 3 lipca 2021, 13:40
Aktualizacja: Niedziela, 4 lipca 2021, 9:41
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Możesz sprawdzić autobus
Fot. KPP Świdnica
Czy autokar, którym jedzie moje dziecko jest bezpieczny? To pytanie zadają sobie rodzice widząc pojazd który ma zawieść ich pociechy na miejsce wypoczynku. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy przypominą, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu.

Sprawny technicznie pojazd oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący to gwarancja bezpiecznej podróży. Aby zaplanowana trasa przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.

Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoje dziecko w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić taką potrzebę w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy.

Ponadto informujemy, że od dnia 21 czerwca w Świdnicy na ul. Esperantystów 14 – parking stacji paliw „Orlen” w godzinach 6:30-8:30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą dokonywać kontroli podstawionych autobusów.

Informujemy, że Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę „Bezpieczny Autobus" , która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Więcej szczegółów na stronie internetowej: http://www.bezpiecznyautobus.gov.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group