Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Mrowiny w obiektywie

Wtorek, 1 grudnia 2020, 11:40
Autor: red
Mrowiny: Mrowiny w obiektywie
Fot. UM Żarów
Finał projektu „Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie”.

Inicjatywa lokalna „Wczoraj i dziś – Mrowiny w obiektywie” otrzymała dofinansowanie w ramach projektu Gminna Kultura Powszechna.

Projekt mieszkańców Mrowin został zrealizowany dzięki wsparciu, które Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie otrzymało z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+. Projekt ten zgłosiła do realizacji grupa nieformalna w składzie: Roman Konieczny, Urszula Rurarz i Krystyna Popek.

W ramach projektu w Mrowinach zostały zorganizowane następujące przedsięwzięcia:

● spotkanie mieszkańców wsi z prelegentem – p. Z. Malickim, na którym przekazano informacje o wsi Mrowiny. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, przedstawiono historię wsi, życie jej mieszkańców. Prelegent po zakończeniu spotkania przekazał mieszkańcom artykuły, publikacje z “Rocznika świdnickiego”: „Wspomnienia z Mrowin" mieszkańca wsi Alfreda Keila w tłumaczeniu Zbigniewa Malickiego, "Kulmizowie. Historia jednej rodziny"- art. Zbigniewa Malickiego, Wydawnictwo własne byłego mieszkańca Mrowin, Karla Heinza Huelse, "Mrowiny", z dużą ilością archiwalnych zdjęć i dokładnymi opisami,

● konkurs fotograficzny z warsztatami dla mieszkańców Mrowin, który odbył się w dn.15.10-30.10.20. Fotografie posłużyły do wykonania obrazów w formacie A2 na świetlicę wiejską w Mrowinach oraz przygotowanie i zamontowanie mapy Mrowin ze wskazaniem ciekawych miejsc i budowli. Uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami,

● warsztaty plastyczne – szkice rysunkowe na podstawie fotografii dla dzieci, młodzieży i dorosłych,

● wydanie Kart pracy-kolorowanka „ Mrowiny w obiektywie” i przekazanie ich do kopiowania i wielokrotnego użytku dla uczniów SP im. A.Jenke w Mrowinach oraz GCKiS w Żarowie.

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne 2020.

– Cieszymy się, że dzięki pozyskaniu wsparcia finansowego w kwocie 6792 złotych i mimo trudnych warunków związanych z sytuacją epidemiologiczną udało nam się sprostać zadaniu. Wykonana praca na trwałe wpisuje się w historię Mrowin i jej dokumentowanie, a również daje możliwość kontynuowania projektu w latach następnych. Z całego serca dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia Pani Elżbiecie Kulas, Zbigniewowi Malickiemu, Magdalenie Pawlik, Michałowi Kozak wraz z ekipą GEOSPACE w Kalnie, GCKiS w Żarowie. Wielkie dzięki za udział i zainteresowanie składamy mieszkańcom Mrowin, Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu „Mrowiny na swoim”, SP im. A. Jenke w Mrowinach i MOW w Mrowinach – mówi Roman Konieczny z Mrowin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group