Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Na lądowisku ruch

Środa, 23 kwietnia 2014, 7:44
Aktualizacja: 9:46
Autor: red.
Świebodzice: Na lądowisku ruch
Fot. UM Świebodzice
Sporo się dzieje na świebodzickim lądowisku. Rozpoczął się tu nowy sezon lotniczy, a członkowie Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach nie tylko przygotowują się do majowego Pikniku Lotniczego (3 maja), ale także prowadzą kursy szybowcowe, a od niedawna ćwiczą tu także początkujący skoczkowie spadochronowi.

- W tegorocznej edycji kursu szybowcowego uczestniczyło 15 osób, kursanci mają już za sobą część teoretyczną, w wakacje rozpoczną część praktyczną - mówi Grzegorz Glegoła, szef TLŚ. - Szkoła szybowcowa rozwija się, będzie realizowała szkolenie doskonalące do licencji pilota szybowcowego, gdzie m.in. będą latać uczniowie-piloci wyszkoleni w ubiegłym roku. Absolwenci tegorocznego kursu teoretycznego odbędą szkolenie praktyczne w lipcu. Na lądowisku odbywa się także praktyczne szkolenie spadochronowe pierwszych kursantów, którzy wykonają swoje pierwsze w życiu skoki spadochronowe z samolotu WILGA na linę desantową. Szkolenie prowadzi zaprzyjaźniona szkoła spadochronowa BOC Skidive Dedeal z siedzibą w Świebodzicach, a zajęcia teoretyczne odbywały się w Miejskim Domu Kultury.

Najbliższa duża impreza masowa odbędzie się tu już podczas długiego, majowego weekendu. V Piknik Lotniczy będzie jak zawsze obfitował w liczne atrakcje: przeloty widokowe dla publiczności, pokazy modeli latających, skoki spadochronowe, wystawa sprzętu i wiele innych. Już dziś serdecznie zapraszamy.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group