Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 823
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierzków: Na ludowo w Dzierzkowie

Środa, 21 sierpnia 2013, 7:40
Autor: red.
Dzierzków: Na ludowo w Dzierzkowie
Fot. UG Dobromierz
Ostatnia sobota należała do Dzierzkowa, a to za sprawą wydarzenia kulturalnego z cyklu „Na Granitowym Szlaku”, organizowanego przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”, Gminę Dobromierz i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu.

Głównym punktem imprezy był Przegląd Zespołów Ludowych z terenu partnerstwa stowarzyszenia, w skład którego wchodzą gminy: Żarów, Udanin, Kostomłoty, Strzegom, Świdnica, Jaworzyna Śląska i Dobromierz. Na scenie ze swoim dorobkiem artystycznym wystąpiły zespoły: Dobromierzanie, Olszaniacy, Żarowianie, Bolkowianie, Kulinianie, Kostomłocianie, Ale Babki, Stokrotki, Kądziołeczki, Cicha Woda i Odnowa.

W ramach III rundy Gminnego Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dobromierz – Wiejskie Integracje, tradycyjnie spotkały się sołectwa, rywalizujące ze sobą w kulinarnych potyczkach na najsmaczniejsze przystawki. Drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom, zarówno w specjałach kulinarnych, jak i w przygotowanych programach artystycznych. Jury w składzie: poseł Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Andrzej Sukta z LGD po dokonaniu degustacji przystawek zwycięzcą ogłosiło sołectwo Jugowa. Na drugim miejscu uplasowali się Aktywni Borów – Dzierzków, natomiast na miejscu trzecim Kłaczyna. Jury doceniło nie tylko oryginalność, ale przede wszystkim niepowtarzalny smak potraw, kreatywność drużyn i ciekawe prezentacje. Do ostatecznego rozstrzygnięcia Wiejskich Integracji zostało już niewiele czasu, a przypomnijmy, że prym w ogólnej klasyfikacji wiodą Aktywni Borów – Dzierzków.

Należy dodać, że kilkugodzinnej imprezie towarzyszyły liczne stoiska z pamiątkami i przysmakami regionalnymi, a i dla najmłodszych nie zabrakło atrakcji: jazdy na kucyku, dmuchanej zjeżdżalni, czy trampoliny. Gwiazdą wieczoru był zespół „Blue Box”, zaś zabawę taneczną poprowadził zespół „Sąsiedzi”.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group