Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nabór trwa

Piątek, 20 marca 2020, 17:53
Autor: red
Świdnica: Nabór trwa
Fot. UM Świdnica
Informujemy, iż pomimo wprowadzenia w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, nabór do świdnickich publicznych miejskich przedszkoli i szkół podstawowych odbywa się zgodnie z harmonogramem określonym w zarządzeniu nr 0050–11/2020 Prezydenta Miasta Świdnicy z dnia 14 stycznia 2020 r.

- 16 marca zakończył się etap składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkoli (po uprzedniej rejestracji przez rodzica/opiekuna prawnego w systemie elektronicznym - nabór do przedszkoli) i szkół podstawowych (jeszcze tradycyjnym sposobem).

- 20 marca komisje rekrutacyjne w przedszkolach i szkołach zweryfikują wnioski o przyjęcie oraz dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydatów warunków lub kryteriów rekrutacyjnych.

- 23 marca przedszkola i szkoły podstawowe podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki.

W terminie od 24 do 30 marca rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danego przedszkola/szkoły podstawowej poprzez złożenie pisemnego oświadczenia:
- w przedszkolach – wg wzoru dostępnego w systemie elektronicznym i na stronie internetowej przedszkola pocztą elektroniczną lub bezpośrednio w danej przedszkolu, w „skrzynce informacyjnej” umieszczonej w widocznym miejscu po wejściu do placówki;
- w szkołach podstawowych – pocztą elektroniczną lub bezpośrednio w danej szkole w „skrzynce informacyjnej” umieszczonej w widocznym miejscu po wejściu do szkoły.
- 2 kwietnia – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli/szkół podstawowych.

Jednocześnie informujemy, że terminarz zapisów przewiduje uzupełniające postępowanie rekrutacyjne, które odbędzie się w dniach od 4 maja do 1 czerwca br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group