Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Najlepsi dostali stypendia

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 grudnia 2009, 8:39
Aktualizacja: 8:59
Autor: Jelonka.com/Angela, opr. MaS
Fot. użyczone
W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jeleniej Górze uczniom dolnośląskich szkół ponadgimnazjalnych regionu jeleniogórskiego i wałbrzyskiego zostały wręczone stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wręczali je wicewojewoda dolnośląski Zdzisław Średniawski i dolnośląski wicekurator oświaty, Danuta Leśniewska. Stypendia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali w ubiegłym roku szkolnym najwyższą w danej szkole średnią lub wykazali się szczególnymi uzdolnieniami przynajmniej w jednym przedmiocie, uzyskując w jego przypadku najwyższe wyniki, a z innych przedmiotów oceny co najmniej dobre. Pośród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie szkół powiatu świdnickiego.

Pieniądze dostał Łukasz Richter z Zespołu Szkół Mechanicznych ze Świdnicy, który całą kwotę planuje przeznaczyć na zakup sprzętu komputerowego i dalszą edukację. Aleksandra Czuchajewska z Zespołu Szkół nr 3 w Świdnicy przyznaje, że na wynik swojej pracy i stypendium musiała ciężko pracować, czasami nawet zarywając noc, ale było warto. Pieniądze chce przeznaczyć na dalszą edukację, ale i zabawę, która wynagrodzi jej włożony trud.

– Stypendia są przyznawane za wyniki w nauce, ale również za postawę ucznia. Mogą je otrzymać uczniowie, którzy mieli świadectwo z wyróżnieniem czyli ze średnią ocen co najmniej 4,75 i co najmniej bardzo dobrym zachowaniem – mówi Danuta Leśniewska, dolnośląski wicekurator oświaty. Nagrodzeni są to nie tylko utalentowanymi, ale również pracowitymi uczniami. – Stypendium funkcjonuje już od 1997 roku i myślę, że jest świetnym bodźcem i motywacją dla młodych ludzi. Jest to ogromne wyróżnienie o randze nieprzeliczalnej na pieniądze, a poza tym dla młodzieży jest to niebagatelna kwota przyznawana przez dziesięć miesięcy – dodaje. (cyt. za Jelonka.com)

Łącznie z województwa dolnośląskiego stypendia prezesa Rady Ministrów odebrało 264 osoby. Każda ze szkół mogła wytypować tylko jednego ucznia z najlepszą średnią i najlepszym zachowaniem. Przez kolejne dziesięć miesięcy stypendyści będą pobierali po 258 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group