Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1306
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Najzdolniejsi...ze Świebodzic

Środa, 7 marca 2012, 8:36
Aktualizacja: 8:37
Autor: red
Świebodzice: Najzdolniejsi...ze Świebodzic
Fot. użyczone
W niedzielę 4 marca Telewizja Polska wyemitowała pierwszy odcinek szóstego sezonu serialu Ranczo. Do grona znakomitych polskich aktorów grających główne role w tym filmie dołączył również Mateusz Rusin, ubiegłoroczny absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Urodzony w Świebodzicach w 1988 roku, uczeń świebodzickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego.

Już w okresie szkolnym dało się zauważyć artystyczne uzdolnienia Mateusza. Wielokrotny laureat konkursów recytatorskich, grający na gitarze, śpiewający, świetnie radził sobie z publicznymi występami. W okresie szkoły średniej również uczestnik warsztatów teatralnych dla młodzieży organizowanych przez Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu.

Jeszcze jako student otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Sankt Petersburgu (2011) oraz wyróżnienie w konkursie piosenki Pamiętajcie o Osieckiej (2010).

W teatrze zadebiutował rolą Piotra Strozziego w Lorezaccio (reż. Jacques Lassalle), na deskach Teatru Narodowego.
W Ranczu Mateusz gra ks. Macieja, kłopotliwą raczej niespodziankę dla miejscowego proboszcza. Czy posługujący się kompletnie niezrozumiałą mową uczonych ojców kościoła (zwłaszcza mistyków nadreńskich), ksiądz Maciej zdobędzie autorytet mieszkańców Wilkowyj ? Bo że zyska sympatię telewidzów, szczególnie świebodzickich, w to nikt nie wątpi. Serial Ranczo bije rekordy popularności od pierwszego sezonu, kiedy zagościł na naszych ekranach. Mamy nadzieję, że debiut w tak prestiżowej produkcji będzie początkiem wspaniałej kariery aktorskiej Mateusza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group