Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Napadali na kasyna

Wiadomości: powiat świdnicki
Czwartek, 6 marca 2014, 12:00
Aktualizacja: 12:03
Autor: red.
Fot. archiwum
Nawet 15 lat pozbawienia wolności może grozić trójce mieszkańców powiatu świdnickiego, za napady z nożem na kasyna gry w powiecie świdnickim. Zatrzymani na swoim koncie mają trzy napady. Straty na szkodę właścicieli wyniosły 3 100 złotych. Wobec wszystkich zatrzymanych zostały już zastosowane areszty tymczasowe.

Policjanci z Komisariatu Policji w Strzegomiu realizując czynności w sprawie 2 napadów na kasyna z automatami do gier o niskich wygranych na terenie Strzegomia, ustalili i zatrzymali 3 osoby. Mieszkańcy gminy Jaworzyna Śląska dwóch 21-latków i 22-letnia kobieta w lutym i na początku marca br. samochodem osobowym podjeżdżali pod kasyna na terenie Strzegomia. Po wejściu do środka, doprowadzając do stanu bezbronności pracownicę salonu zabierali pieniądze i wartościowe przedmioty.

W trakcie czynności prowadzonych z zatrzymanymi, okazało się, że na swoim koncie maja jeszcze jeden napad na kasyno w Żarowie. Dokonując napadów kradli nie tylko pieniądze. W ich ręce wpadł tablet, torebka damska z zawartością dokumentów oraz telefon komórkowy. W sumie skradli 3 100 złotych na szkodę właścicieli kasyn.

Skradzione przedmioty zostały odzyskane, natomiast pieniędzmi podzielili się i wydali je na bieżące wydatki – część tracąc w kasynach gier.

Sprawcy napadów zostali już przesłuchani i doprowadzeni do Sądu. Wobec 22-letniej kobiety zastosowany został 2 miesięczny areszt tymczasowy, natomiast 21-latkowie w areszcie spędzą po 3 miesiące.

Za czyn, którego się dopuścili może im grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group