Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Narada sołtysów

Sobota, 8 maja 2021, 7:13
Autor: red
Gmina Świdnica: Narada sołtysów
Fot. Gmina Świdnica
W środę 5. maja w świetlicy wiejskiej w Słotwinie odbyła się druga w tym roku narada sołtysów.

Zgodnie z porządkiem obrad, najważniejszymi tematami poruszonymi podczas spotkania była organizacja imprez sportowych w sołectwach w roku 2021, oraz informacje o inwestycjach gminnych, zaplanowanych do realizacji w roku 2021.

W kwestii sportu zaproponowano i przedyskutowano zmiany w organizacji imprez, które dotychczas odbywały się w formie turniejów sołectw (z wyjątkiem ostatnich 2 lat, ze względu na pandemię COVID19). Padły propozycje rozszerzenia formuły rzeczonych wydarzeń tak, aby włączyć w nie wszystkich mieszkańców gminy, całe rodziny z dziećmi, stworzyć przestrzeń na integrację międzypokoleniową, rekreację, wspólną aktywność fizyczną. Szczegóły ustaleń mają zostań przedstawione podczas kolejnej narady sołtysów.

Władze gminy Świdnica wspólnie z przedstawicielami GLKS, GOKSiR i sołtysami, zgodnie zaznaczają, że niezwykle istotne jest obecnie, aby stworzyć jak najwięcej możliwości dla najmłodszych mieszkańców gminy, którzy po długim czasie nauki zdalnej i ograniczonego kontaktu z rówieśnikami, będą bardzo potrzebować atrakcji na świeżym powietrzu, aktywności fizycznej.

Zastępca wójta gminy Świdnica Bartłomiej Strózik przedstawił założenia dotyczące realizacji inwestycji w roku 2021 podkreślając, że jest to trudny i ważny rok ze względu na zakończenie okresu programowania 2014-2020, a przygotowania do rozpoczęcia nowego 2021-2027. Sołtysi uzyskali informacje o złożonych przez gminę wnioskach o dofinansowanie z krajowych środków pomocowych, a także o planach związanych z przygotowaniem zamówień publicznych na najbliższe miesiące. Zebrani podczas spotkania poznali także szczegóły możliwości uzyskania wsparcia działań proekologicznych, dzięki programom takim jak: gminny program dotujący wymianę systemów ogrzewania starego typu wykorzystujących paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła w nieruchomościach o charakterze mieszkalnym, czy gminny program dotujący budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

W naradzie udział wzięli sołtysi, wójt Teresa Mazurek, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, prezes GLKS Kazimierz Goździejewski, dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas, kierownik Działu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Zygmunt Balant, opiekunka sołtysów Anna Krawczyszyn.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group