Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nauka podczas pandemii

Niedziela, 7 czerwca 2020, 7:39
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Świebodzice: Nauka podczas pandemii
Fot. UM Świebodzice
Na czas zagrożenia pandemią koronawirusa wszystkie szkoły i przedszkola w gminie Świebodzice zawiesiły działalność w swoich budynkach. Edukacja przeniosła się na ten czas do sieci i zarówno nauczyciele, jak i uczniowie uczestniczą w zajęciach za pośrednictwem swoich komputerów.

Od 11 maja br. otwarte zostały przedszkola, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Bezpieczeństwo dzieci i pracowników sprawujących opiekę jest dla nas priorytetem. Zajęcia prowadzone są w mało licznych grupach i przebywają w wyznaczonych salach.

W pierwszym tygodniu funkcjonowania przedszkola czynne były w godzinach od 8:00 do 14:00. Obecnie Przedszkole nr 2 funkcjonuje w godzinach od 6:30 do 15:30, a Przedszkole nr 3 od 7:00 do 15:00.

Od 25 maja br. wznowiono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z możliwością zajęć dydaktycznych oraz organizację konsultacji na terenie szkoły dla uczniów klas VIII szkół podstawowych. Zajęcia te prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 2, 3 i 4, natomiast w Szkole Podstawowej nr 1 i Integracyjnej prowadzone są zdalnie.

Od 1 czerwca br. wprowadzono organizację konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół. Wg informacji udzielonej przez dyrektorów placówek liczba dzieci zainteresowanych nauką w szkole i przedszkolach jest niewielka.

Ponadto informuje się, że Gmina Świebodzice otrzymała dotację w ramach programu „Zdalna Szkoła” w kwocie 155 tyś. zł na zakup 55 komputerów z przeznaczeniem dla uczniów i nauczycieli.

Czas pandemii w świebodzickich placówkach wykorzystano na przeprowadzenie drobnych remontów, malowanie ścian, odnawianie pomieszczeń. Uzupełniono wyposażenie. Obecnie szkoły przygotowują się do przeprowadzenia egzaminów ósmoklasistów i zakończenia roku szkolnego.

Przejście całej edukacji na zdalny tryb nauczania jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników życia szkolnego: dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group