Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Nauka z robotami

Czwartek, 2 lutego 2023, 13:58
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Nauka z robotami
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Prawie 260 tys. zł kosztował nowoczesny sprzęt komputerowy, jaki zakupiły szkoły podstawowe z terenu gminy w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej już korzystają z zajęć w pracowni robotyki, uczą się podstaw programowania i tworzą własne studio telewizyjne.

Do placówek oświatowych trafił sprzęt komputerowy o łącznej wartości 258 000 zł. Po 60 000 zł w przypadku szkół w Pastuchowie i Starym Jaworowie, 138 000 w przypadku szkoły w Jaworzynie Śląskiej.

Zakupiono przede wszystkim sprzęt wyposażenia podstawowego, m.in. drukarki 3D z akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.), stacje lutownicze (do mikrokontrolerów) oraz sprzęt audiowizualny i do zajęć robotyki.

- Celem projektu było wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach „Laboratoriów Przyszłości” wyposażono szkołę w zestawy LEGO do budowy i sterowania robotami. Zakupiono pracownię druku 3D oraz zestawy do programowania mikrokontrolerów. Szkoła pozyskała pełne wyposażenie dostudia nagrań. Dzięki temu nasze zdjęcia i filmy publikowane na stronie internetowej są najwyżej jakości, a filmy w standardzie 4K. Realizacja projektu pozwoliła nam na zakup nowych mebli do pracowni informatyczno-technicznej oraz zestawów drobnego sprzętu do prowadzenia zajęć technicznych. Od września szkoła wzbogaciła swoją ofertę o zajęcia z informatyki i robotyki. Trwają prace nad stworzeniem własnego studia nagrań i szkolnej telewizji - informuje dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej Krzysztof Sołtys.

„Laboratoria Przyszłości” to program wsparcia dla szkół, mający na celu podniesienie warunków nauczania ucznia, zagwarantowanie mu dostępu do nowoczesnego sprzętu, rozwijanie jego zainteresowań i stworzenie szansy na rozwój zainteresowań. Wysokość dofinansowania uzależniona była od liczby uczniów uczęszczających do danej placówki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group