Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1385
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Nie bądźmy bierni

Czwartek, 31 grudnia 2020, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Nie bądźmy bierni
Fot. KPP Świdnica
Trwa okres kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Nie zapominajmy, że są osoby, które ten czas spędzają na dworcach, ławkach, klatkach schodowych czy w opuszczonych budynkach lub śmietnikach. Funkcjonariusze świdnickiej komendy apelują o zgłaszanie przypadków, gdy zauważymy bezdomnych i potrzebujących pomocy.

Nadejście zimy i spadek temperatury powietrza niosą ze sobą duże zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, którzy szczególnie narażeni są na działanie niskich temperatur. To trudny okres zwłaszcza dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo. Właśnie dla nich największym niebezpieczeństwem jest przede wszystkim wychłodzenie organizmu. Kolejny rok z rzędu świdniccy policjanci przeprowadzają stałe kontrole, w których odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze przekazują im ulotki i udzielają informacji o placówkach, do których mogą zgłosić się o pomoc, ciepły posiłek lub schronienie w razie potrzeby.

Świdniccy policjanci apelują również do mieszkańców o wsparcie w działaniach na rzecz pomocy osobom, które tej pomocy potrzebują.

Pamiętajmy! Nie bądźmy obojętni na los innych i nie przechodźmy bez reakcji obok ludzkiego nieszczęścia. Jeden telefon umożliwi udzielenie profesjonalnej pomocy, a przede wszystkim pozwoli uratować komuś życie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group