Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie ma zgody na smoleński monument

Piątek, 4 marca 2011, 16:33
Aktualizacja: 16:37
Autor: KO
Świdnica: Nie ma zgody na smoleński monument
Rafał Ząbczyk podczas demonstracji przeciwko pomnikowi.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Słowa radnego Krzysztofa Lewandowskiego, o tym, że już nikt nie pyta, czy pomnik powinien stanąć, mogą zasugerować, że w mieście panuje zgoda co do jego postawienia – mówi Rafał Ząbczyk, radny Platformy Obywatelskiej, który zainicjował demonstrację przeciwników smoleńskiego monumentu. – Choćbym się miał tam przykuć, to na skwerze Lecha Kaczyńskiego pomnik nie powstanie – dodaje.

- Ja najbardziej cieszę się z tego, że ta dyskusja zeszła na inny tor. Teraz pytamy: jak będzie wyglądał, ale nie: czy w ogóle powstanie - powiedział nam dziś Krzysztof Lewandowski z Prawa i Sprawiedliwości (zobacz: tutaj) i zapowiedział, że na 10 kwietnia planowana jest manifestacja na skwerze Kaczyńskiego.

- Wcale nie jest tak, że już zapadła decyzja, że jest zgoda na pomnik - zapewnia nas tymczasem Rafał Ząbczyk (inicjator manifestacji z czwartku, 17 lutego; relacja: tutaj). - Może lepiej, zamiast skupiać się na pomniku, którego tu na pewno nie będzie, zastanówmy się, jak zorganizować obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Chciałbym, żeby w rozmowach na temat tych obchodów uczestniczyły wszystkie opcje polityczne. A znów okazuje się, że radny Lewandowski coś organizuje sam, bez konsultacji.

***
Wcześniejsze informacje na temat pomnika i odnośniki do fotorelacji znajdziesz w naszym temacie tygodnia: Pomnik smoleński budzi kontrowersje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group