Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Niebezpieczne boisko przejdzie do historii

Czwartek, 29 sierpnia 2013, 9:03
Autor: red.
Żarów: Niebezpieczne boisko przejdzie do historii
Fot. UM Żarów
Nowe boisko lekkoatletyczne, które powstaje właśnie przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie będzie dobrym miejscem do stawiania pierwszych sportowych kroków.

- Już wkrótce dzieci i młodzież będą mogli szlifować swoje talenty nie tylko w salach gimnastycznych. Cieszą się nie tylko oni sami, ale przede wszystkim cała kadra nauczycielska. Stare boisko nie było już dobrym miejscem trenowania sportu dla naszych uczniów. Pokolenia Żarowian zdarły kolana na tym betonie. Teraz sportowo będą mogli się rozwijać w o wiele lepszych warunkach - przyznaje radna Rady Miejskiej Żarowa i nauczycielka żarowskiej podstawówki Iwona Nieradka.

Prace przy budowie nowego kompleksu lekkoatletycznego w Żarowie nieznacznie jednak się opóźniły. Wykonuje je Konsorcjum Lider-DABRO-BAU Sp. Paweł Dąbrowski i Agnieszka Dąbrowska ze Świdnicy, które wygrało w drugim postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez gminę Żarów. - Po pierwszym przetargu, który ogłoszony został w połowie czerwca wyłoniona firma wycofała się z podpisania umowy, wskazując na brak możliwości wykonania prac elektrycznych we wskazanym terminie. Po uwzględnieniu nowych przepisów energetycznych w połowie sierpnia został ogłoszony drugi przetarg. Cała procedura zostanie dokończona i obecnie trwają prace przy budowie boiska- wyjaśnia Piotr Weiland, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Budowa nowego boiska kosztować będzie prawie 800 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy złotych pokryje dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Żarów jako jedna z szesnastu pierwszych gmin w województwie dolnośląskim i jedyna w powiecie świdnickim zakwalifikowała się do pionierskiego programu budowy obiektów sportowych na Dolnym Śląsku - "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu". Budowa czterotorowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchnią syntetyczną, sześciotorowej bieżni do sprintu, skoczni w dal z 40-metrowym rozbiegiem, stanowiska do pchnięcia kulą oraz boiska wewnątrz bieżni ma zakończyć się do 20 października.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group