Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1223
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Niechlubna rocznica

Wtorek, 15 grudnia 2020, 7:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: red
Strzegom: Niechlubna rocznica
Fot. UM Strzegom
W naszym mieście tradycyjnie upamiętniono ofiary stanu wojennego, osoby pokrzywdzone i represjonowane w tym niezbyt chlubnym i wstydliwym okresie historii Polski.

Obchody 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego miały miejsce 13 grudnia br.

W Bazylice Mniejszej odbyła się msza św., którą odprawili: ks. prałat Marek Babuśka i ks. Krzysztof Papierz. Uczestniczyły w niej władze samorządowe, radni Rady Miejskiej, członkowie Związku Strzeleckiego Oddział Strzegom oraz strzegomska społeczność. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik św. Jana Pawła II - ojca Solidarności, gdzie odmówiono m.in. modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

- Jest wśród nas wielu aktywnych działaczy podziemia solidarnościowego z terenu gminy Strzegom i gminy Jaworzyna Śl. Jest Solidarność Robotnicza i Solidarność Rolników Indywidualnych, są osoby internowane, więzione, zwolnione z pracy i represjonowane. Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc księży i strzegomskiego kościoła, na pomoc sióstr z zakonu św. Elżbiety i wielu innych osób. Dziękujemy za tę patriotyczną postawę. Chwała bohaterom! - mówił pod pomnikiem Ryszard Rossa, działacz Solidarności, były burmistrz Strzegomia. Ostatnim akcentem było złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy u stóp papieża Polaka.

Organizatorem niedzielnej uroczystości byli: burmistrz Strzegomia oraz działacze Solidarności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group