Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1536

III-liga piłkarska: Nokaut na zakończenie 2011 roku, Polonia rozbija Pogoń (zapis relacji z meczu)

Sobota, 12 listopada 2011, 15:08
Aktualizacja: 19:39
Po ostatnich słabych występach III–ligowych piłkarzy Polonii Świdnica mogliśmy obawiać się ostatniego w tym roku meczu w Świebodzinie. Nic bardziej mylnego, biało–zieloni wypunktowali gospodarzy wygrywając 5:0!

Zapis relacji z meczu
Za kwadrans pierwszy gwizdek arbitra.

Polonia zagra w następującym składzie: Pierzga, Lato, Smoczyk, P. Salamon, Bielski, Szczewczak, Filipczak, Szuba, Goździejewski, Śmiałowski, Łagiewka, na ławce: Stitou, M. Salamon, Tobiasz, Luber, Starczukowski

15' - przewaga optyczna Polonii, trwa napór na bramkę Pogoni, ale bez klarownych sytuacji. W Świebodzinie wciąż 0:0.

23' - strzał Śmiałowskiego, piłka po rykoszecie pada łupem golkipera gospodarzy

38' - dwie świetne okazje dla Polonii, Śmiałowski uderza broni bramkarz, w odpowiedzi jeszcze Goździejewski, ale też przegrywa pojedynek z golkiperem Pogoni.

41' - 1:0 dla Polonii!!! - faulowany na pograniczu pola karne Lato, sam poszkodowany podchodzi do rzutu wolnego, strzela, futbolówkę wybijają obrońcy, ale wprost do Goździejewskiego, ten przekłada ją na lewą nogę i uderza w samo okienko bramki. Biało-zieloni prowadzą po golu "Goździka" 1:0.

45' - koniec pierwszej połowy, prowadzimy 1:0, Pogoń w zasadzie nie zagroziła na poważnie naszej bramce.

54' - 2:0 dla Polonistów!!! Rzut rożny dla naszej ekipy Goździejewski dośrodkowuje, akcję głową kończy Bielski!

70' - Prowadzimy 3:0!, kopia bramki z 54 minuty gry. Do piłki w narożniku podchodzi Goździejewski dośrodkowuje na głowę Smoczyka i mamy trzecią bramkę dla podopiecznych Przemysława Malczyka.

80' - znakomita okazja Szuby, golkiper końcami palców broni uderzenie naszego pomocnika, a futbolówka odbija się jeszcze od poprzeczki, wciąż 3:0 dla Polonii

83' - Wygrywamy już 4:0, po strzale Goździejewskiego i obronie bramkarza, piłkę do siatki dobija Filipczak.

83' - zmiana w naszym zespole - Tobiasz za "Goździka", który zaliczył dziś bramkę i dwie asysty!!!

85' - Starczukowski w miejsce Łagiewki

87' - dobra próba miejscowych, fantastycznie interweniuje Pierzga

90' - Polonia walczy dalej i te starania kończą się bardzo szczęśliwie, dośrodkowanie Laty zamyka Bielski - biało-zielony prowadzą 5:0!!!

90' - koniec spotkania, koniec roku 2011 - wygrywamy w Świebodzinie 5:0!!!