Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowa hala przy Pionierów

Wtorek, 16 listopada 2010, 10:41
Aktualizacja: 18:31
Autor: KO
Świdnica: Nowa hala przy Pionierów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej trwa budowa – wznoszona jest tu sala gimnastyczna dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. Prace mają zakończyć się z końcem czerwca przyszłego roku.

Inwestycja jest o tyle ważna dla Ekonomika, że od września kształci się tu klasa sportowa na kierunku piłka siatkowa dziewcząt. Uczennice mają codziennie po dwie godziny zajęć wychowania fizycznego (jest też więcej godzin języka angielskiego, geografii i biologii).

W kwietniu rada powiatu podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązania finansowego na realizację zadania inwestycyjnego pod nazwą „Budowa sali gimnastycznej przy budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 10”. Radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie na lata 2011-2012 zobowiązań finansowych do łącznej kwoty 3,6 mln zł. Wniosek o budowę sali gimnastycznej złożył dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, Krzysztof Osiak. Szkoła teraz korzysta odpłatnie z sali gimnastycznej przy ul. Pionierów w Świdnicy (obowiązkowe 10 godzin wf-u w klasie sportowej daje kwotę 8 tys. zł za wynajem hali sportowej w okresie od września do grudnia 2010 r., od roku 2011 koszty funkcjonowania klasy sportowej będą pokrywane z subwencji oświatowej).

Nowa hala powstaje przy budynku B kompleksu szkolnego, będzie ona niepełnowymiarowa, ale ma być nowoczesna i posiadać niezbędne zaplecze techniczne.

Roboty ziemne - wykopy, fundamenty, izolacje – są już na ukończeniu. Postęp prac można podziwiać na zdjęciach w naszej fotogalerii. Salę buduje Sirbud-Minari S.A., lider konsorcjum z Wałbrzycha.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy posiada wieloletnie tradycje i osiąga sukcesy w piłce siatkowej dziewcząt. Uczennicami Zespołu Szkół Ekonomicznych były między innymi Dorota Świeniewicz, Anna Barańska i Magdalena Serwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group