Wtorek, 28 lipca
22°C Świdnica

Nowe "hybrydy" dla policji

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania Świdnica/Region

Niebawem na ulicach miast i powiatów województwa dolnośląskiego, można będzie zobaczyć dodatkowe nowoczesne policyjne auta służbowe.

Przystosowane do służby w policyjnych barwach samochody marki Toyota Corolla w wersji kombi, wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1,8 litra z napędem hybrydowym i mocy blisko 100 KM, będą na co dzień wykorzystywane przez funkcjonariuszy z prewencji lub ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych.



Wszystkie pojazdy wyposażone są w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy. Auta posiadają również wzmocnioną instalację elektryczną, a oświetlenie i sygnalizacje uprzywilejowania, oparto na energooszczędnej technologii LED.



Zakup 24 nowoczesnych i ekologicznych samochodów, możliwy był dzięki połączeniu środków finansowych z samorządów lokalnych oraz Komendy Głównej Policji. Koszt jednego auta to ponad 109 tysięcy złotych.



Nowe radiowozy trafią teraz do policjantów z: Głogowa, Kłodzka, Oleśnicy, Oławy, Polkowic, Strzelina, Świdnicy, Trzebnicy, Zgorzelca, Wałbrzycha oraz Wrocławia i już niedługo mieszkańcy spotkają je na drogach swoich miast i powiatów.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka