Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe oświetlenie na ulicach w Żarowie i Łażanach

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016, 6:40
Autor: opr.red.
Żarów: Nowe oświetlenie na ulicach w Żarowie i Łażanach
Fot. www.um.zarow.pl
Trwa montaż nowych słupów oświetleniowych przy ulicach Kwiatowej w Żarowie i Szkolnej w Łażanach. Nowe słupy oświetleniowe zostaną zamontowane na tych odcinkach, gdzie brakowało oświetlenia i tego światła było najmniej. Prace remontowe mają potrwać do połowy kwietnia.

Inwestycje, związane z budową i modernizacją ulicznego oświetlenia są kontynuowane na terenie gminy Żarów każdego roku. - Brak oświetlenia w tych miejscach już od dłuższego czasu był bolączką mieszkańców, którzy nierzadko w ciemnościach dochodzili czy dojeżdżali do swoich domów. Dlatego w pierwszej kolejności nowe lampy staną na odcinku ulicy Kwiatowej w Żarowie i Szkolnej w Łażanach. W sumie przy ulicy Kwiatowej w Żarowie i Szkolnej w Łażanach zostanie postawionych 15 nowych słupów oświetleniowych wraz z oprawami. Koszt inwestycji wyniesie razem ponad 60 tysięcy złotych. Przedsięwzięcie to zostanie sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów - wyjaśnia Joanna Walichnowska nowa kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Przy ulicy Kwiatowej w Żarowie dostawionych zostanie 8 nowych słupów oświetleniowych wraz z 4 kompletnymi oprawami. Ta część inwestycji pochłonie dokładnie 24.976,45 złotych. Na odcinku 400 metrów bieżących przy ulicy Szkolnej w Łażanach ekipa remontowa zamontuje natomiast 7 nowych słupów oświetleniowych wraz z 11 kompletnymi oprawami. Tutaj koszt inwestycji wyniesie z kolei 39.847,19 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group