Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 695
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe questy

Piątek, 26 kwietnia 2024, 17:54
Autor: red
Świdnica: Nowe questy
Fot. UM Świdnica
Poznaj faunę i florę Parku Młodzieżowego oraz historię Twierdzy Świdnickiej, Fleszy Ceglanej i Fortu Ogrodowego. To wszystko jest możliwe dzięki dwóm nowym questom – edukacyjnym grom terenowym, przygotowanym przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 4 we współpracy z Urzędem Miejskim.

„Spotkanie z przyrodą w centrum Świdnicy” to pierwsza trasa pozwalająca odkryć ciekawostki przyrodnicze, które w Parku Młodzieżowym nabierają wyjątkowego znaczenia, szczególnie teraz, gdy tonie on w zieleni.

Dla miłośników historii przygotowano „Spacer w cieniu Fleszy Ceglanej w Świdnicy”. Przybliży on dzieje Twierdzy Świdnickiej oraz obiektów znajdujących się na jej terenie, czyli Fleszy Ceglanej, Fortu Ogrodowego i Reduty Jawornickiej.

Questy można przemierzać na dwa sposoby:

z ulotką papierową wydrukuj ulotkę z portalu www.questy.org.pl (wpisz nazwę interesującej Cię wyprawy) lub odbierz ulotkę w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy (Rynek 39-40)
z bezpłatną aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj interesujący Cię quest).
Aby przejść quest, należy uważnie czytać zawarte w nim wskazówki i rozwiązywać zagadki. Zebrane na trasie wyprawy litery lub cyfry będą niezbędne do uzyskania hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu.

W mieście działa już 8 questowych tras, z którymi zwiedzić można zakamarki Świdnicy i poznawać jej wyjątkowość.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group