Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1014
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy dach dla Gimnazjum nr 2

Piątek, 12 listopada 2010, 8:19
Aktualizacja: 11:15
Autor: KO
Świdnica: Nowy dach dla Gimnazjum nr 2
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do końca listopada mają się zakończyć roboty budowlane przy termomodernizacji stropodachów Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. To część wielkiego zadania pod nazwą: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej”.

W skrócie chodzi o to, żeby było cieplej i taniej. Cieplej – bo wykonanie nowych dachów i elewacji pozwoli na oszczędzenie ciepła w budynkach oświatowych i kulturalnych. A taniej – bo w projekcie oprócz miasta biorą udział: gmina Świdnica, gmina Jawor, gmina Świebodzice i powiat świdnicki. Łącznie zmodernizowanych ma zostać dziewiętnaście obiektów (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoła ponadgimnazjalna, domy kultury, biblioteka). Wartość całego projektu to 30,5 mln zł, w tym unijne wsparcie wyniesie 11,5 mln zł (w samej Świdnicy będzie to ok. 18 mln zł, z czego ok. 7,3 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania). W sierpniu już prezydent i skarbnik Świdnicy podpisali w Warszawie umowę na dofinansowanie zadania. Wsparcie udzielane jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W Gimnazjum nr 2 termomodernizacji zostanie poddany budynek główny wraz z łącznikiem, salą gimnastyczną i zapleczem sali gimnastycznej. Łącznie docieplone zostanie 1558,53 m kw. dachu. Przetarg na roboty wygrała firma Rokom z Ptaszkowa koło Kamiennej Góry.

Zakończenie całego dużego projektu przez wszystkich partnerów planowane jest na końcówkę 2013 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group