Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: O bezpieczeństwie w Olszanach

Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 9:18
Autor: red
Olszany: O bezpieczeństwie w Olszanach
Fot. UM Strzegom
Strzegomscy policjanci spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach, żeby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Olszanach uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, które odbyło się w świetlicy wiejskiej. Pogadanka została zainicjowana przez sołtys wsi Olszany Stanisławę Górską i dyrektor Marię Karkowską.

Zaproszeni policjanci: Krzysztof Nabiałek i Rafał Gmyrek przeprowadzili pogadankę z uczniami klas I- VI na temat „ Bezpiecznej drogi do szkoły” i „ Zagrożeń w Internecie”. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego obowiązujące w trakcie drogi do szkoły i do domu, a także bezpiecznego korzystania z Internetu. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów opowiadania o codziennej pracy policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, przeprowadzili krótki wywiad z policjantami. Podczas pogadanki dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać policjantem oraz czy jest to trudny zawód. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć radiostację, a nawet przymierzyć kajdanki.

Na koniec policjanci zachęcili uczniów do udziału w akcji „Bądź widoczny na drodze” i poinformowali wszystkich uczniów o obowiązku noszenia odblasków. Zwieńczeniem wizyty była możliwość zobaczenia wnętrza radiowozu policyjnego.

Druga część spotkania przeznaczona była dla uczniów klas IV- VI. Starsi uczniowie dowiedzieli się, czym jest terroryzm i jakie obowiązują procedury postępowania w sytuacji zagrożenia terroryzmem. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, gdzie obecnie jest najwięcej ataków terrorystycznych, kto najczęściej je przeprowadza i w jakim celu oraz jak należy postępować podczas ataku terrorystycznego, np. w szkole. Policjanci zwrócili uwagę na właściwe zachowania uczniów wobec osób podejrzanych, nieznanych oraz budzących podejrzenia pakunki, paczki itp.
- Serdecznie dziękujemy panom policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta, a także zwrócenie uwagi na liczne zagrożenia na drodze, w Internecie czy terroryzm. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowy dyplom i słodki upominek – mówią organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group