Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: O biznesie z przedsiębiorcami

Piątek, 24 stycznia 2014, 14:53
Aktualizacja: 14:55
Autor: red.
Świebodzice: O biznesie z przedsiębiorcami
Fot. UM Świebodzice
Samorząd Świebodzic, we współpracy ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Konsorcjum Prawno–Finansowym Kiwała&Wspólnicy, zorganizował śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców z miasta. Była okazja, by porozmawiać o aktualnej sytuacji przedsiębiorców, roli zrzeszania się środowiska biznesowego i wspólnego działania w poprawie sytuacji prawno–podatkowej oraz ekonomicznej wszystkich obywateli.

Przedstawiciel ZPP przedstawił zasady działania Związku, a kancelaria Kiwała&Wspólnicy zaprezentowała korzystne rozwiązania i możliwość współpracy z prawnikami. Śniadanie odbyło się 23 stycznia w Sali "Metalowiec". Wzięło w nim udział blisko 50 przedsiębiorców.

Spotkanie było doskonałą okazją do lepszego poznania się i zintegrowania środowiska przedsiębiorców w mieście, co podkreślał podczas rozpoczęcia Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, honorowy patron wydarzenia.

- Chciałbym, żebyśmy jak najczęściej mogli się spotykać, wymieniać doświadczeniami i bolączkami, a przede wszystkim wspólnie szukać sposobu ich rozwiązywania - podkreślał burmistrz. - Jesteście Państwo ważnym ogniwem życia społecznego, od Was zależy byt i sytuacja wielu rodzin, a tym samym kondycja ekonomiczna mieszkańców.
Wśród zaproszonych gości był Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Jerzy Tutaj, który przedstawił nową perspektywę finansowania na lata 2014-2020 i możliwości wykorzystania unijnych pieniędzy przez mały i średni biznes. Wicemarszałek zachęcał przedsiębiorców do aktywnego korzystania z dotacji, wskazując jako modelowy przykład samorząd Świebodzic, od lat efektywnie korzystający z projektów unijnych.

- W nowej perspektywie dla przedsiębiorców przewidziano 2,4 mld zł, to trzy razy więcej niż w okresie 2007-2013 - podkreślał wicemarszałek. Dla jakich sektorów będzie najwięcej środków? - To rozwój usług, produktów, innowacyjność i szkolenia.

Istotną nowością, o której mówił wicemarszałek, będzie nowy sposób dysponowania pieniędzmi. - Będą przywiązane do miejsca dzięki nowym instrumentom terytorialnym zwanym Zintegrowanymi Inwestycjami Terytorialnymi - wyjaśniał Jerzy Tutaj. - Konkretne kwoty będą przyporządkowane do konkretnych obszarów, a beneficjentami będą lokalne firmy i przedsiębiorstwa.

Obszerne wystąpienia na temat zasad działania i korzyści uczestnictwa w Związku Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawił Zenon Madej, rzecznik ZPP na Dolnym Śląsku.

Podkreślał, że zrzeszanie się i wspólne występowanie w ważnych dla przedsiębiorców sprawach to jedyna droga, by wpływać na ustawodawstwo w kraju. Dodał, że 99 % firm w Polsce to małe i średnie przedsiębiorstwa, jednak prawo wciąż stanowione jest głównie dla dużych konsorcjów.

- Tylko współdziałanie, otwarcie się na własne problemy, umożliwi nam wpływanie na rzeczywistość - podkreślał Zenon Madej.

Na koniec spotkania swoją ofertę przedstawiła Kancelaria Kiwała&Wspólnicy, która zajmuje się kompleksową obsługą prawną wszystkich obszarów funkcjonowania firmy.

Ofertę przedstawił mecenas Łukasz Kiwała, jeden z partnerów kancelarii zachęcając przedsiębiorców do korzystania z usług prawnych, gdyż jest to w Polsce nadal mało powszechne.

Spotkanie trwało blisko dwie i pół godziny, w trakcie przerw była okazja do rozmów kuluarowych i nawiązywania bliższych relacji, a to także było jednym z założeń organizacji tego typu wydarzenia. Jak zapowiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz, takie śniadania będą organizowane cyklicznie.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group