Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O marihuanie w biurze poselskim

Sobota, 21 stycznia 2012, 8:49
Aktualizacja: 8:51
Autor: Sven
Wałbrzych: O marihuanie w biurze poselskim
Fot. Sven
Dziś w Wałbrzychu Halina Szymiec– Raczyńska oficjalnie otwierała swoje biuro poselskie. Spotkanie było okazją do rozmów także na inne tematy.

Zgromadzonych w biurze przy Placu Tuwima 1 dziennikarzy interesowały inicjatywy ustawodawcze Ruchu Palikota oraz poglądy poseł Szymiec-Raczyńskiej na sprawę propagowanej przez jej partię legalizację marihuany. Pretekstem do zadania pytań w tej sprawie była zapowiedź zapalenia w sejmie przez Janusza Palikota lub któregoś z jego partyjnych kolegów skręta z marihuaną:

- W pełni popieram działania na rzecz legalizacji marihuany – mówiła Halina Szymiec-Raczyńska – To nie jest „twardy” narkotyk, „twardym”, uzależniającym fizycznie i psychicznie narkotykiem jest alkohol, o czym nikt nie mówi. Czy nastolatki za wypalenie skręta mają lądować w więzieniach? Przecież tam dopiero poznają wszystko, przed czym należy ich chronić. Uważam, że marihuana powinna być zalegalizowana. Dzięki temu przestanie funkcjonować „czarny rynek”. Będzie można kontrolować stężenie substancji czynnej w narkotyku oraz obserwować ludzi korzystających z tej używki, objąć ich opieką i edukacją. W tej chwili obowiązuje zasada, że to, co jest zakazane budzi szczególną ciekawość.

Na pytanie czy zapaliłaby jointa w sejmie, Halina Szymiec-Raczyńska przyznała, że nie pali nawet papierosów i tego rodzaju używki jej nie bawią. W sejmie nie zapaliłaby, ale mogłaby to zrobić z ciekawości w innym miejscu, a najlepiej w kraju, w którym jest to w tej chwili legalne.

Dla porządku dodajmy, że dziś w sejmie Janusz Palikot zgromadził w pokoju, w którym miał zapalić skręta, tłum reporterów. Z szafy wyjął jednak kupione legalnie kadzidełko zawierające niewielką ilość marihuany i wydzielające charakterystyczną dla tej substancji woń.

Również dzisiaj Ruch Palikota złożył w sejmie projekt ustawy zezwalającej na posiadanie niewielkiej ilości marihuany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group