Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: O patronat prezydenta już nie tak łatwo

Wtorek, 13 września 2011, 7:53
Aktualizacja: 9:39
Autor: UM Świdnica
Świdnica: O patronat prezydenta już nie tak łatwo
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Organizatorzy imprez sportowych, kulturalnych, czy doradczych, którzy chcą by patronat nad ich imprezą objął prezydent Świdnicy będą musieli się teraz postarać. Od września obowiązują nowe zasady uzyskiwania patronatu Prezydenta Miasta Świdnicy nad imprezami i wydarzeniami organizowanymi w mieście lub w regionie.

- Ujednolicamy zasady ubiegania się o patronat prezydenta. Pism z takimi prośbami mamy kilkadziesiąt rocznie z różnych dziedzin – sport, kultura, doradztwo. Nie zawsze są w nich ujęte wszystkie informacje pozwalające podjąć odpowiednią decyzję. Czasami jest zwyczajnie za mało czasu, by rzetelnie odpowiedzieć na wniosek organizatora. – wyjaśnia powód wprowadzenia uregulowania Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. Liczymy, że nowe zasady pomogą sprawniej działać zarówno organizacjom i instytucjom jak i nam.
O patronat może ubiegać się organizator imprezy lub wydarzenia organizowanego na terenie Miasta Świdnicy lub Dolnego Śląska. Wniosek, nie później niż na 30 dni przed planowaną datą organizacji imprezy lub rozpoczęcia realizacji przedsięwzięcia, organizator składa w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Świdnicy, pok. 27 lub przesyła pocztą na adres: Urząd Miejski w Świdnicy, Departament Rozwoju Gospodarczego, ul. Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica lub drogą elektroniczną na email: um@um.swidnica.pl. O decyzji o przyznaniu bądź odmowie udzielenia patronatu wnioskodawca zostaje poinformowany nie później niż 15 dni od daty prawidłowo złożonego wniosku.
Idea patronatu:
Patronat jest wyróżnieniem honorowym podkreślającym szczególny charakter imprezy i nie oznacza deklaracji wsparcia finansowego i organizacyjnego.
Obowiązki organizatora:
- poinformowanie uczestników o przyznanym wyróżnieniu i umieszczenie informacji na ten temat we wszystkich materiałach promocyjnych i przekazach medialnych,
- złożenie informacji z przebiegu imprezy lub rozpoczęcia realizacji przedsięwzięcia, zawierającej krótki opis działań promocyjnych wraz z dokumentacją (zdjęcia, wycinki prasowe itp.) w ciągu 14 dni od jego zakończenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group