Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bieszczady: Obóz wędrowny 2013 – Bieszczady

Niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:18
Aktualizacja: 10:19
Autor: red.
Bieszczady: Obóz wędrowny 2013 – Bieszczady
Fot. UG Dobromierz
Już po raz trzydziesty młodzież z terenu gminy Dobromierz spędzała wakacje na obozie wędrownym organizowanym przez Szkołę Podstawową im. J. Korczaka w Gniewkowie. Tym razem trasa prowadziła przez Podkarpacie i Bieszczady (Rzeszów, Sanok, Lesko, Myczków, Ustrzyki Dolne i Przemyśl).

Pierwszym zwiedzanym miastem był Rzeszów, w którym uczestnicy wyjazdu podziwiali tamtejszy rynek i jego okolice. W Sanoku wędrujący poznali kulturę Łemków, Bojków, Dolinian i Pogórzan w największym Skansenie Budownictwa Ludowego oraz Zamek Sanocki z kolekcją ikon i rynek z ławeczką Wojaka Szwejka. Następnym przystankiem było Lesko, w którym zwiedzano Zamek Kmitów i Synagogę. W Myczkowie uczestnicy obozu podziwiali piękne krajobrazy korzystając z kąpieliska i rejsu statkiem po tzw. Bieszczadzkim Morzu, czyli Jeziorze Solińskim. Kolejnym wakacyjnym ośrodkiem były Ustrzyki Dolne. Tam obozowicze odwiedzili Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego i korzystali z kąpieli wodnych w basenach. Dwudziestoosobowa grupa młodych swoją wędrówkę po Podkarpaciu zakończyła w położonym nad Sanem Przemyślu - najstarszym mieście Kresów Wschodnich. Zwiedzali w nim m.in. zamek Kazimierza Wielkiego oraz Muzeum Dzwonów i Fajek.

Po kilkunastodniowym pobycie w malowniczo położonych miejscowościach nadszedł czas powrotu do domu. Uczestnicy obozu wędrownego z pewnością nigdy nie zapomną dni spędzonych na Podkarpaciu i związanych z nimi przygód. Wszyscy powrócili do domów pełni wrażeń i nowych doświadczeń, z nadzieją, że w przyszłym roku znów będą mogli wyruszyć na wędrówkę w inny region naszego pięknego kraju. Za to, co przeżyli i zobaczyli dziękują organizatorowi - Szkole Podstawowej w Gniewkowie i Gminie Dobromierz, która dofinansowała tak atrakcyjny i edukacyjny wypoczynek.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group