Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Obradowali strzegomscy radni

Niedziela, 18 grudnia 2016, 15:13
Autor: red
Strzegom: Obradowali strzegomscy radni
Fot. UM Strzegom
Strzegomscy radni spotkali się na przedostatniej tegorocznej sesji, by przegłosować kolejne uchwały.

W związku ze złożeniem rezygnacji z pełnienia funkcji członka Rady Sołeckiej wsi Jaroszów przez Krzysztofa Kowalczyka i Wojciecha Bardonia podjęto uchwałę o zarządzeniu wyborów uzupełniających na wymienione funkcje. Przeprowadzenie wyborów nastąpi 17 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Jaroszowie.

Rondo położone na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 i drogi wojewódzkiej 374 (obok Lidla) zmieni swoją nazwę. Pełna nazwa brzmi "Rondo Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Dodajmy, że sylwetkę zamordowanego w październiku 1984 r. kapłana przypomniał radny Roman Asynger.

Podjęto również uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym oraz publicznym szkołom, przedszkolom i innym formom wychowania przedszkolnego prowadzonym przez osoby fizyczne i prawne oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania oraz uchwałę związaną z określeniem wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 5 w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Strzegom. Ze szczegółami można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Radni przegłosowali także zmiany wieloletniej prognozy finansowej gminy Strzegom na lata 2016-2025 oraz zmiany budżetu gminy Strzegom na 2016 rok.

Następna sesja odbędzie się 29 grudnia br., na której strzegomscy radni będą podejmować m. in. uchwałę dot. uchwalenia budżetu na 2017 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group