Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odbudują wieżyczkę

Czwartek, 19 sierpnia 2021, 17:52
Autor: red
Świdnica: Odbudują wieżyczkę
Fot. UM Świdnica
Wybrano wykonawcę wieżyczki w Parku Młodzieżowym w Świdnicy.

Miasto Świdnica wyłoniło wykonawcę odbudowy tarasu widokowego i altany w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Będzie to Zakład Ogólnobudowlany „Remeco”, który wykona inwestycję za kwotę 3 345 600 zł. Pozostali oferenci mają 5 dni na złożenie ewentualnych odwołań. Podpisanie umowy przewidziane jest na początku września.

Zakład Ogólnobudowlany „Remeco” wykonał w naszym mieście kilka inwestycji. Ostatnią ich realizacją była przebudowa pawilonu przy ul. Malinowej, gdzie powstało wielopokoleniowe centrum służące mieszkańcom świdnickiej dzielnicy Kraszowice, mieszczące filię miejskiej biblioteki oraz klub seniora.

- To solidna, lokalna firma, która daje nam gwarancję po pierwsze dobrego wykonania, a po drugie ma doświadczenie w pracy przy zabytkach nieruchomych. Liczę, że nasza współpraca będzie dobra i pozwoli w terminie zrealizować inwestycję – mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miasta.

Aby móc zrealizować całość inwestycji konieczna była korekta kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o 1 145 600 zł do kwoty oferty najkorzystniejszej, co pozwoliło na pozytywne rozstrzygnięcie postępowania przetargowego.

- Niestety dynamicznie zmieniające się ceny materiałów budowlanych oraz kosztów pracy postawiła nas przed trudną decyzją. Albo zrezygnować z jej realizacji albo dodać brakujące pieniądze z budżetu miasta w celu jej wykonania. Wybraliśmy wariant drugi, ponieważ wiemy, że wielu mieszkańców miasta czeka z utęsknieniem na powrót altany do Parku Młodzieżowego. Ponadto, jej odbudowa dopełni obraz całości prac wykonanych do tej pory w parku w ramach jego rewitalizacji – dodaje Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miasta.

Projekt przewiduje odbudowę tarasu widokowego wraz z altaną, fontanną kaskadową znajdującą się w korpusie tarasu, a także przebudową fontanny wolnostojącej. Przewidziano również montaż oświetlenia, budowę balustrad oraz odbudowę schodów prowadzących do altany. Dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew i krzewów. Autorem projektu jest Autorskie Biuro Projektów “a”, które uzyskało wszelkie niezbędne zgody od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Przypomnijmy, że część nakładów sfinansowana będzie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group