Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Odpowie za jazdę na podwójnym gazie i usiłowanie wręczenia łapówki

Wtorek, 22 października 2013, 7:41
Aktualizacja: 17:18
Autor: red.
Żarów: Odpowie za jazdę na podwójnym gazie i usiłowanie wręczenia łapówki
Fot. archiwum
Policjanci z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali 44–letniego mężczyznę, który kierując fordem w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych przez policjantów, zatrzymany usiłował wręczyć im łapówkę w wysokości 200 złotych. Teraz mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy. Fordem podróżował mężczyzna od którego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. 44-letni mężczyzna w trakcie prowadzonych przez policjantów czynności wyciągnął z portfela 200 złotych i usiłował wręczyć je policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. O fakcie usiłowania wręczenia łapówki policjanci poinformowali Oficera Dyżurnego KPP w Świdnicy. Banknot został zabezpieczony przez policjantów.

Po przebadaniu na alkomacie okazało się iż mężczyzna ma w organizmie 2,20 promila alkoholu. Samochód został zabezpieczony na parkingu, natomiast 44-letni kierowca został osadzony do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group