Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Odwiedziny strażników

Poniedziałek, 7 października 2019, 11:52
Autor: red
Świdnica: Odwiedziny strażników
Fot. Straż Miejska Świdnica
2.10.2019 r. godzinie 12:10 funkcjonariusze świdnickiej Straży Miejskiej odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych, przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Świdnicy.

W nawiązaniu do akcji, która miała miejsce na początku września, podczas której funkcjonariusze pilnowali najbardziej ruchliwych skrzyżowań w pobliżu szkół (akcja „Bezpieczna droga do szkoły”) na jednej z lekcji, nasi inspektorzy opowiadali o tematach związanych z bezpiecznym i prawidłowym poruszaniem się na przejściach dla pieszych, nieoświetlonych poboczach i chodnikach. Wspominali o tym, jak ważne jest wyposażenie się w odblaskowe elementy, podczas wieczornych spacerów.

O tym, jak ważne jest „bycie widocznym” po zmroku, dzieci mogły uświadomić sobie poprzez wgląd do specjalnie przygotowanej tuby, która trafnie obrazuje widoczność odblasków na drodze. Dzieci, które zajrzały do środka, na końcu tuby zobaczyły jedną postać. Natomiast po otwarciu dekla, okazało się że, przyklejone są dwa „ludziki”. Taka zabawa pokazała dzieciom, że noszenie odblaskowych elementów pozwala na to, że kierowca zobaczy je z daleka. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w zakresie bezpiecznego poruszania się na drodze. Wszyscy otrzymali odblaskowe breloki, które można przypiąć między innymi do plecaków.

Oprócz tego funkcjonariusze przybliżyli dzieciom swoją pracę, opowiadając o codziennych zadaniach. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć strażnicze elementy munduru, takie jak czapka, kamizelka czy kajdanki, a nawet mogły przywitać się z dyżurnym przez radiostację, co sprawiło największą frajdę.

Dzieci chętnie uczestniczyły w takich zajęciach i były zaangażowane w rozmowę z inspektorami. Oprócz bezpiecznego poruszania się po drodze, dzieci zdobyły również wiedzę na temat utrzymania czystości i porządku w miejscach publicznych w zakresie spacerowania z psem. W związku z tym, dzieci otrzymały nasze ulotki z serii „Eko Porady Inspektora Jaśka”. Z informatora Straży Miejskiej (forma komiksu), można się dowiedzieć o prawidłowym prowadzeniu psa na spacerze, sprzątaniu po nim, o segregacji i spalaniu odpadów, rozpalania ogniska w lesie czy o bezpiecznej kąpieli na niestrzeżonych zbiornikach.wodnych.

Na koniec wizyty, wszystkie dzieci mogły zwiedzić radiowóz i usłyszeć wycie syreny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group