Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1235
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ograniczone wizyty

Środa, 26 stycznia 2022, 13:53
Autor: red
Świdnica: Ograniczone wizyty
Fot. UM Świdnica
Zmiany zasad obsługi klientów Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W trosce o zdrowie oraz bezpieczeństwo mieszkańców Świdnicy, w związku ze wzrostem ilości zakażeń i zachorowań w całej Polsce zachęcamy Państwa do korzystania z innych, nieosobistych form kontaktu z Urzędem Miejskim w Świdnicy.

Od środy, 26 stycznia, do odwołania osobista obsługa klientów urzędu możliwa będzie jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym wizyty z pracownikiem właściwej merytorycznie komórki organizacyjnej urzędu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dotyczy to również spraw meldunkowych i dowodów osobistych. Na parterze budynku wyznaczone zostanie stanowisko do obsługi. Kasa urzędu będzie nieczynna, za wyjątkiem dokonywania opłat związanych z załatwianiem spraw obywatelskich i spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego. Prosimy o dokonywanie płatności za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Korespondencję do urzędu można wrzucić do przygotowanej na ten cel skrzynki zlokalizowanej przy wejściu do budynku.

Na bieżąco załatwiane będą sprawy dotyczące sporządzania aktów zgonów i aktów urodzeń. Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmować będą osobiście bez konieczności telefonicznego umawiania.

Apelujemy do Państwa i jednocześnie zachęcamy do korzystania z innych form kontaktu z urzędem - za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Wiele spraw można zrealizować poprzez platformę ePUAP czyli Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej lub przy wykorzystaniu usługi e-Urząd.

Z pracownikami Urzędu Miejskiego w Świdnicy proszę kontaktować się:

- telefonicznie - centrala urzędu 74/ 856 28 00 lub bezpośrednio z poszczególnymi wydziałami (wykaz na stronie urzędu www.um.swidnica.pl),

- e-mail - um@um.swidnica.pl,

- poprzez platformę https://eurzad.um.swidnica.pl/.

Podjęte działania ograniczające przepływ osób mają zapewnić ciągłość działania Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Liczymy na Państwa zrozumienie i zastosowanie się do wskazanych zaleceń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group