Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Ogródek dydaktyczno–rekreacyjny

Środa, 30 listopada 2022, 11:34
Autor: red
Roztoka: Ogródek dydaktyczno–rekreacyjny
Fot. UG Dobromierz
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce dzięki grantowi pozyskanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach IV edycji programu "WzMOCnij swoje otoczenie" zrealizowała projekt, którego celem było stworzenie ogródka dydaktyczno – rekreacyjnego.

Zakładał on zagospodarowanie przestrzeni zewnętrznej przeznaczonej do prowadzenia zajęć dydaktycznych na świeżym powietrzu, do wypoczynku dla uczniów oraz do organizowania wydarzeń szkolnych. Powstał również ogródek warzywny oraz trwałe miejsce, w którym dzieci poprzez zabawę, obserwację i doświadczenie będą się rozwijały i miały możliwość spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Oficjalnego otwarcia ogródka dydaktyczno-rekreacyjnego dokonano 18 listopada 2022 r. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: sekretarz Gminy Dobromierz Wojciech Kubusiak, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Rusek, radni z Roztoki: Marek Jaworski i Zbigniew Patycki, a także radny powiatu świdnickiego Krystian Ulbin i przewodnicząca Rady Rodziców Wioletta Rechnio. Dyrektor szkoły Dariusz Fica opowiedział, jak narodziła się idea stworzenia ogródka dydaktyczno-rekreacyjnego na szkolnym boisku oraz podziękował gościom za wszelką pomoc, której udzielili podczas realizacji tego projektu.

Program "WzMOCnij swoje otoczenie" to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group