Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Ogrody marzeń

Niedziela, 23 lipca 2023, 9:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Gmina Żarów: Ogrody marzeń
Fot. UM Żarów
Mieszkańcom Żarowa udało się stworzyć prawdziwe ogrody marzeń. Przydomowe ogródki, które zgłoszone zostały do konkursu „Najpiękniejszy przydomowy ogród 2023r.” są niezwykle urokliwe, z pięknymi kwiatami i krzewami.

Widać, że właściciele w ich pielęgnację wkładają dużo pracy i serca. Dokładają wiele starań, aby w ogrodzie był należyty porządek z usytuowanym kącikiem wypoczynkowym. Przygotowanie tak pięknych ogrodów, jak przyznają nasi rozmówcy, wymaga jednak dużego poświęcenia i zaangażowania.

- W przygotowanie ogrodu do sezonu trzeba włożyć mnóstwo pracy, dlatego na jego pielęgnację poświęcamy praktycznie cały swój wolny czas. Mimo wszystko, warto, bo piękne kompozycje roślin cieszą oko. Podobnie, jak cieszy nas wypoczynek na łonie natury, w otoczeniu pięknej roślinności – mówi Renata Pustelnik właścicielka ogrodu na terenie Żarowa.

- Wystarczy trochę wyobraźni, chęci i poświęcić czasu, aby zagospodarować wolną przestrzeń na ogródku. Kwiaty powinny komponować się ze sobą, a później musimy pamiętać o podlewaniu i zabiegach pielęgnacyjnych, bo bez tego ogródek sam się nie utrzyma. Lubimy, żeby było ładnie i kolorowo, dlatego co roku staramy się coś zmieniać i dosadzać – mówi Mariusz Góra mieszkaniec Gołaszyc.

- Ogródek to miejsce wypoczynku, rekreacji i oaza zieleni. Całą przestrzeń naszego ogródka zagospodarowaliśmy wspólnie z mężem, pomagali także nasi rodzice. Są u nas drzewka owocowe, klomby, oczko wodne, powstał również mały zakątek róż. Jest co zwiedzać. Czas spędzony w ogrodzie to czysta przyjemność, ale w jego pielęgnację wkładamy mnóstwo wysiłku, a przede wszystkim serca – przyznaje Aleksandra Seruga mieszkanka Imbramowic.

Były to już kolejne ogrody, które odwiedziła komisja konkursowa. Przypomnijmy, że w tym roku mamy aż 14 zgłoszeń w konkursie na najpiękniejszy ogród i działkę ROD. Wyniki konkursu poznamy na początku sierpnia. Sponsorami nagród w konkursie są Mitek Ogrodnictwo, Gospodarstwo rolne Marian i Regina Ciepli. Rozsady kwiatów i warzyw. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group