Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Okiem Młodych” – dzień trzeci i czwarty

Sobota, 13 września 2014, 10:13
Aktualizacja: Niedziela, 14 września 2014, 10:14
Autor: red.
Świdnica: „Okiem Młodych” – dzień trzeci i czwarty
Fot. użyczone
14 filmów obejrzeli widzowie w Świdnickim Ośrodku Kultury podczas trzeciego dnia VII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Po raz pierwszy w historii imprezy, obok Konkursu Polskiego, wystartował też Międzynarodowy Konkurs Szkół Filmowych.

- Świdnica staje się swego rodzaju inkubatorem dla młodych twórców. To wspaniale, że „Okiem Młodych” stało się miejscem, gdzie początkujący filmowcy mają szansę zaprezentować swoje filmy i skonfrontować je zarówno z widzami, jak i z profesjonalistami. Cieszy mnie też duża frekwencja i zainteresowanie publiczności spotkaniami z młodymi reżyserami – mówił Roman Gutek, przewodniczący tegorocznego Jury.

12 września po raz pierwszy wyświetlono filmy w ramach Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych, walczące o nagrodę „International View”. Festiwalowa publiczność zobaczyła też pierwsze 6 filmów w Konkursie Polskim. Dziś, 13 września, zapraszamy na pozostałe dwa bloki konkursowe – o 16:45 i 19:00 i spotkania z młodymi reżyserami. Wcześniej, o 14:30, wyświetlimy film „Moje 89 pokolenie” Pawła Jóźwiaka-Rodana, w którym reżyser przygląda się młodym ludziom, urodzonym już po transformacji ustrojowej w Polsce. Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem. O 20:30 rozpocznie się na nietypowy wernisaż zdjęć powstałych w wyniku pleneru fotograficznego „Świdnicka ulica w obiektywie” (wystawa będzie miała miejsce w Zaułku Świętokrzyskim, naprzeciwko wejścia do Teatru Miejskiego na świdnickim rynku). Dzień zakończy pokaz (godzina 21:00) „Uciekiniera z Nowego Jorku” Michaela Oberta, nagrodzonego na tegorocznym Planete+ Doc Film Festival.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny. Na projekcje filmów i spotkania zapraszamy do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek 43).

Na VII „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury (www.sok.com.pl) i Wrocławska Fundacja Filmowa (www.wrocff.com.pl).

Więcej szczegółów i pełny program na stronie Festiwalu: www.okiemmlodych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group