Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1047
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Orkiestra zagrała w Galerii Świdnickiej

Poniedziałek, 13 stycznia 2014, 13:11
Aktualizacja: 23:55
Autor: red.
Świdnica: Orkiestra zagrała w Galerii Świdnickiej
Fot. użyczone
W ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od godz. 16.00 do 20.00 trwały w Galerii Świdnickiej występy artystyczne i licytacje. Wynik uzyskany w Galerii to 7724,39 zł.

Licytowano kilkadziesiąt fantów i atrakcji, przekazanych przez darczyńców. Największą kwotę uzyskał lot balonem - 1200 zł (to dar przekazany przez darczyńcę pilota Krzysztofa Zaparta). 900 zł uzyskano za lot szybowcem nad Zamkiem Książ (dar Galerii Świdnickiej), a 500 zł za kolację dla dwojga i rejs po Odrze (także dar Galerii Świdnickiej). Wielkim powodzeniem cieszyły się torty Eugeniusza Kępy i piernikowe domki Antoniego Wojewodzica. Ostro licytowano także anioły i paterę – dar Magdaleny i Andrzeja Kucharskich. Jako jedna z pierwszych swojego właściciela w wyniku licytacji zyskała maskotka Komisarza Lwa, a Policja dorzuciła do tego fantu przejazd radiowozem. Zaś dziesięcioosobowa grupa przyjaciół wybierze się na przejażdżkę wozem opancerzonym SKOT – to dar, przekazany przez Stanisława Gabrysia, właściciela Muzeum Broni i Militariów.

Zlicytowano niemal wszystkie fanty, przekazane do Świdnickiego Ośrodka Kultury i do Galerii Świdnickiej. Licytacje prowadzili Beata Moskal-Słaniewska i Grzegorz Godula, a nad prawidłowością rozliczeń czuwała Violetta Sobczak z Komendy Hufca ZHP. W tym czasie koordynator Orkiestry z ramienia ŚOK – Bożena Kuźma – czuwała nad liczeniem datków z puszek wolontariuszy, przekazując na bieżąco stan zbiórki. Przed 20.00 było to 30384,49 zł.

Przed bardzo liczną i entuzjastyczną publicznością wystąpiły zespoły taneczne, prowadzone przez Marię i Wojciecha Skiślewiczów oraz Annę Trzeciak i Lubomira Szmita. Tanecznie i wokalnie piękny popis dali także artyści ze Studia Artystycznego Katharsis Tomasza Sochackiego. Z magicznymi sztuczkami wystąpił Piotr Kwiatkowski, a na koniec dla wszystkich zagrał zespół Sony Blues. Monika Masłowska oraz właściciele Ale Heca! - Anna i Dawid Sobczykowie także dołączyli do Finału, malując dziecięce buźki i przygotowując balonowe zwierzaki. O dodatkowe atrakcje zadbali Policjanci, zapraszając m.in. na przejazd nowoczesnym radiowozem i Sowiogórskie Bractwo Kolejowe, prezentujące drezynę.

Tuż po 20.00 z dachu Galerii Świdnickiej poleciało Światełko do Nieba, a pokaz przygotowała grupa Armagedon, której szefuje Dariusz Zając. Ale nie był to koniec wielkiego grania, gdyż równolegle od godziny 18.00 trwały na żywo licytacje darów orkiestrowych na antenie Teletop Sudety.

Lista osób wspomagających WOŚP oraz darczyńców jest bardzo długa i wszystkim należą się podziękowania. Największe brawa jednak dla świdniczan, którzy tak licznie i szczodrze uczestniczyli w 22. Finale Orkiestry.

(Galeria Świdnicka)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group